خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1400/01/27 بدون نظر مقالات

به طور کلی بالابر ها علی رغم پیچیدگی هایی که دارند تجهیزات قابل اعتمادی هستند که تعمیر بالابر ها از مهم ترین نکات هستند واقعیت این است که این سیستم های مکانیکی در محیط های تجاری و یا مسکونی معمولا بین نیم تا دو درصد خرابی را در سال تجربه می کنند که در 20 درصد این خرابی های به وجود آمده افراد در داخل بالابر ها گیر می کنند به همین دلیل است که هم خدمات سرویس و هم تعمیر بالا بر ها یک نیاز مهم برای ساختمان های مختلف تجاری و مسکونی و اداری محسوب می شود آن هم استفاده کردن از قطعات 100 درصد اورجینال و فابریک و به کارگیری متخصص ترین و کار آموزده ترین تکنیسین های برتر در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت می باشد .

حتما این را تجربه کرده اید که خرابی بالابر تا چه حدی می تواند در روند کاری کارگاه و رستوران ها یا رفت و آمد به ساختمان ها اختلال ایجاد می کنند در ادامه قصد داریم شما را با تعمیر بالابر آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

یک بالابر معمولا چه مشکلاتی پیدا می‌کند؟

به طور کلی خدمات و تعمیرات بالابر ها شامل عیب یابی و تعمیر مشکلاتی مانند سرعت پایین بالابر در زمان پایین آمدن ، نشت روغن ریزی جک بالابر ، شنیدن صدا های ناجور در زمان بالا رفتن ، کاهش سرعت بالا رفتن بالابر ، زور زدن برای بالا رفتن در انتهای جک ، وارد شدن شوک به دستگاه در زمان استارت جهت پایین بالا رفتن صدای بالای پاور پوینت ، عدم کار کردن درست کلید شاسی فرمان و … می شود .

یک بالابر معمولا چه مشکلاتی پیدا می‌کند؟

تعویض بکسل انواع بالابر ها و بازسازی بالابر ها هم بخش دیگری از خدمات مربوط به تعمیرات بالابر هیدرولیک قرقره ای ، وینچی و یا گیربکسی می باشد که برای شما انجام می شود . بالابر های ثابت و متحرک و هیدرولیکی و گیربکسی مختلفی در ارتفاعات 6 الی 20 متر وزن های مختلف 300 کیلوگرمی تا 2 تنی وجود دارند که برای حفظ ایمنی دستگاه و عملکرد بهتر بالابر ها به صورت کاملا تخصصی و توسط یک نمایندگی تعمیرات بالابر معتبر و دارای پروانه طراحی و مونتاژ و عضو رسمی سندیکای آسانسور و پله برقی تعمیر و سرویس شوند به همین دلیل است که به طور کلی تعمیر بالابر های ساختمانی ، تعمیرات بالابر های برقی ، تعمیر بالابر گیربکسی و تعمیرات بالابر های هیدرولیکی هر کدام با سرویس تخصصی خودشان به مشتری ها ارائه می شوند .

چرا تعمیرات بالابر یک حرفه تخصصی‌ است؟

به منظور تعمیر و نگه داری بالابر های مدرن که تقریبا همه آن ها از طزیق الکترونیکی و مکانیکی کنترل می شوند تعمیر کاران و تکنیسین ها نیز باید دانش و آشنا کامل در زمینه الکترونیک ، هیدرولیک و برق را داشته باشند که به طور کلی تعمیر کار بالابر ساختمانی باید به هر دو بخش مکانیکال دستگاه مانند پاراشوت ، گیربکس و موتور و همینطور بخش الکتریکال سیستم بالابر از جمله تابلو برق دستگاه و همچنین کنتاکتور ها و رله ها مسلط باشد تا بتوانند خدماتی مانند تعمیر کلید ریموت دار کنترل از راه دور بالابر را در بهترین کیفیت و حفظ ایمنی آن انجام بدهد البته قطعا با استفاده از قطعاتی استاندارد فابریک و با کیفیت می باشد .

مزایای استفاده از تعمیر بالابر چیست؟

مشکل از هر کجا که باشد استفاده از بالابر های ساختمانی در محل بهینه ترین حالت ممکن برای شما می باشد که شما با استفاده از خدمات تعمیر بالابر ها و با کمک از افراد متخصص و چندین تعمیرکار بالابر ساختمانی در شهر خود دسترسی مستقیم را دارید ، به این موضوع توجه داشته باشید که اگر تعمیرات بالابر به موقع انجام نشود این موضوع می تواند خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری را به وجود می آورد برای مثال زمانی که تعمیر گیربکس بالابر های ساختمانی در زمان مناسب توسط یک تعمیر کار بالابر ساختمانی به درستی انجام نشود خطر سقوط کالا ها و حتی افراد از روی آن ها به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند و به همین دلیل تگر از بالابر برای جا به جایی وسیله های خود استفاده می کنید لازم است سرویس و تعمیر بالابر های ساختمانی خود را حداقل هر 6 ماه یکبار توسط یک تعمیر کار ماهر ساختمان انجام دهید و در صورتی که بالابر شما مناسب جا به جایی کالا باشد تعمیرات بالابر یک بار در سال کافی می باشد .

مزایای استفاده از تعمیر بالابر چیست؟

نکاتی در رابطه با تعمیر بالابر

به طور کلی بالابر ها از جمله تجهیزاتی می باشند که در مراکز مختلف مانند فروشگاه ها ، کارگاه ها ، ساختمان ها و مواردی از این دست به منظور جا به جایی کالا های سنگین و در حجم های بالا و یا انسان ها مورد استفاده افراد قرار می گیرد ، بالابر ها به طور کلی به دو نوع دستی و اتوماتیک طراحی و ارائه می شوند که این تجهیزات با گذشت زمان فرسوده می شوند و لازم است که برای جلوگیری از خرابی آن به طور مرتب و همیشگی سرویس شوند.

با این وجود در برخی از شرایط تعمیر بالابر کمی اجتناب پذیر می باشد و اگر تعمیرات بالابر خود را به موقع انجام ندهید این موضوع می تواند موجب بروز خسارات جانی و مالی جبران نا پذیری شود برای مثال، در صورتی که تعمیرات بالابر در زمان مناسب صورت نگیرد، ممکن است ریسک افتادن کالاها و سقوط افراد از روی این تجهیزات به‌طرز قابل توجهی افزایش یابد ، به همین دلیل اگر این تجهیزات برای جا به جایی افراد و پرسنل باشد لازم است که کار سرویس و بالابر هر شش ماه یک بار صورت گیرد و از طرف دیگر هم در صورتی که بالابر مناسب جا به جایی کالا ها باشد این کار هر سال یک بار نیز کفایت می کند ، همچنین تعمیر بالابر باید توسط فرد متخصص و با تجربه صورت گیرد .

زمانی که سرویس و تعمیر بالابر انجام می شود کارشناس معمولا طبق معیار و استاندارد های خاصی عمل می کنند که روال کار سرویس و تعمیرات بالابر ممکن است شامل مواردی مانند بازرسی چشمی ، بررسی عملکرد هر بخش ، سنجش میزان فرسودگی اجزاء و تست تحمل وزن می باشد .

معرفی انواع بالابر

در ابتدای مقاله نیز گفته ایم که به طور کلی بالابر ها یکی از تجهیزاتی می باشد که در مراکز مختلف مانند فروشگاه ها ، کارگاه ها ، ساختمان ها و … برای جا به جایی کالاهای سنگین و یا افراد مورد استفاده افراد قرار می گیرد که بالابر ها عمدتا در 2 نوع دستی و اتوماتیک طراحی و ساخته می شوند اما هنگام دسته بندی به 2 نوع ثابت و متحرک تقسیم می شوند .

برای آشنا با بالابر خانگی کابین دار می توانید به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

بالابرهای ثابت

بالابر های از نوع ثابت و یا Fixed Platforms مناسب جا به جایی بار می باشد که این نوع از بالابر های ثابت کارکرد های مختلفی را دارند ، بالابر های پارکینگی در پارکینگ های طبقاتی برای حمل خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد ، بالابر های صنعتی نیز در کارخانه ها ومراکز صنعتی و انبار ها برای جا به جایی کالا ها کاربرد دارند ، بالابر های از نوع ثابت نیز برای جا به جایی کالا و مواد مورد استفاده قرار می گیرند .

معرفی انواع بالابر

در ساختمان هایی که آسانسور وجود ندارد و امکان نصب آن هم وجود ندارد ، با ساختن یک اتاقک بر روی بالابر و یا قرار دادن حفاظ در اطراف آن از بالابر های ثابت برای حمل افراد هم می توان استفاده کرد ، بالابرهای ثابت انواع مختلفی دارند. نمونه‌ های گوناگون این بالابرها را بر اساس نوع کاربرد مورد نیاز می‌ توان از فروشگاه‌ های مخصوص فروش و نصب انواع بالابر تهیه کرد.

  • بالابر ثابت جک مستقیم: در این نوع از بالابر ها جک هیدرولیک در زیر میز بار قرار می گیرند و بالابر ها را به سمت بالا می برند ، این نوع از بالابر ها بیشتر برای حمل باز در فروشگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد اما در صورت قرار دادن یک کابین بر روی آن ها برای حمل افراد هم ایمن می شوند اما ایمنی و ظرفیت بالایی دارند.
  • بالابر ثابت آکاردئونی: این نوع از بالابر های آکاردئونی جک های هیدرولیک بازو های قیچی مانند بالابر ها را باز می کنند و بالابر ها را به سمت بالا و پایین حرکت می دهند که این نوع از بالابر ها ایمن ترین نوع بالابر ها هستند و فقط به صورت عمودی حرکت می کنند ، ویژگی خاص این نوع از بالابر ها در تحمل بار های بسیار سنگین می باشد که دیگر سیستم ها جوابگوی آن ها نمی باشند .
  • بالابرهای هیدرولیکی کابلی یا زنجیری: نوع دیگر از بالابر ها به نام بالابر های هیدرولیکی کابلی و یا زنجیری می باشد که به جک های هیدرولیکی متصل می شوند و بالابر را در نیمی از مسیر هدایت می کنند و بعد از انتقال نیرو به میز کار باقی مسیر طی می شود ، این نوع از بالابر ها هم برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد و برای جا به جایی افراد ایمن نمی باشند .
  • بالابرهای بوم لیفت ثابت: از دیگر بالابر ها را می توان به بالابر ها بوم لیفت ثابت اشاره کرد که علاوه بر دسترسی عمودی ، به صورت افقی هم حرکت می کنند که این بالابر ها با ظرفیت کم فقط برای جا به جایی افراد مورد استفاده قرار می گیرد .

قیمت تعمیر بالابر چگونه تعیین می‌ ­شود؟

از مهم ترین مواردی که در تعمیر بالابر های ساختمانی در محل را ضروری می سازد ، فرسوده شدن تجهیزات آن با گذشت مدت زمانی می باشد ، تجهیزات انواع بالابر ها با گذشت زمان فرسوده می شود و لازم است برای جلوگیری از خرابی آن ها به طور مرتب توسط یک تعمیر کار بالابر ساختمان تعمیر و سرویس شوند . با این حال، تعمیرات بالابر ساختمانی در محل در برخی شرایط اجتناب ­ناپذیر است. اما قیمت تعمیر بالابر چگونه تعیین می ­‌شود؟

با توجه به این نکته که بالابر ها متناسب با نوع استفاده آن ها مدل های مختلفی دارند که نمی توان به عنوان هزینه تعمیر بالابر مشخص کرد با این وجود افراد می توانند با ثبت درخواست از تعمیرات بالابر ها از هزینه دقیق تعمیر بالابر های خود ساختمانی خود در محل خود مطبع شوید ، البته در صورتی که خدمات تعمیرات بالابر (از جمله تعمیر گیربکس بالابر ساختمانی) به تعویض قطعه نیاز داشته باشد، این هزینه به خود هزینه تعمیر بالابر اضافه خواهد شد.

مزایای استفاده از تعمیر بالابر چیست؟

مشکل بالابر شما هر چه که باشد استفاده از تعمیر بالابر های ساختمانی در محل بهینه ترین حالت ممکن برای افراد می باشد ، شما با استفاده از خدمات تعمیر بالابر به چندین تعمیر کار بالابر ساختمانی در شهر خود دسترسی مستقیم را داشته باشید ، می توانید اطلاعات و سوابق کاری آن را با همراه با نظارت کاربران قبلی مشاهده کنید و مورد بررسی قرار دهید و از هزینه  تعمیرات بالابر پیش از نهایی کردن سفارش مطلع شوید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر تعمیر بالابر شما به موقع انجام نشود این مشکل می تواند خسارت جانی و مالی جبران ناپذیری را برای افراد به بار بیاورد ، برای مثال در صورتی که تعمیر گیربکس های بالابر های ساختمانی در زمان مناسب توسط تعمیر کار بالابر ساختمانی انجام نشود ، خطر سقوط کالا ها و حتی افراد از روی آن به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می کند ، حتما لازم است که سرویس و تعمیر بالابر ساختمانی در محل حداقل هر 6 ماه یک بار توسط تعمیر کار های بالابر های ساختمانی صورت گیرد ، در صورتی که بالابر برای جابه‌جایی کالا باشد، تعمیر بالابر یک بار در سال کافی است.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله تعمیر بالابر همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .