خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/12/10 بدون نظر Uncategorized

به طور کلی هزینه سرویس آسانسور با توجه به این موضوع که آسانسور شما در یک ساختمان مسکونی سرویس دهی می کند و یا تجاری و این که ساختمان شما چند طبقه و یا چند واحد می باشد متغیر می باشد البته اگر شما به فکر مدیریت جیب ساختمان و کاهش هزینه های سرویس آسانسور می باشید این موضوع اصلا بد نمی باشد که به فکر گرفتن سرویس خدمات روتین از شرکت های سرویس و نگه داری آسانسور فکر کنید اما شما باید هزینه سرویس آسانسور را مد نظر خود قرار دهید .

چرا که بسیاری از افراد همیشه این موضوع را تاکید می کنند که پیشگیری کم هزینه تر و یا راحت تر از بهتر از تعمیر آن با هزینه های بسیار زیاد می باشد . در ادامه قصد داریم شما را با سرویس آسانسور و هزینه سرویس آسانسور اشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

به طور کلی منظور از سرویس  و نگه داری از آسانسور بررسی برخی از قطعات آسانسور و نگاه کلی بر روی عملکرد آسانسور می باشد ، هر سیستمی که باشد بعد از نصب و استفاده از آن نیاز به نگه داری و سرویس دارد و انجام این کار باعث عملکرد بهتر دستگاه و ایمنی آن ها در زمان انجام کار می شود . به این نکته توجه داشته باشید که خدمات نگه داری و سرویس آسانسور به اندازه نصب آسانسور مهم می باشد و لازم است که به اندازه نصب آسانسور برای سرویس و نگه داری آن نیز باید وقت خود را صرف کنید .

سرویس و نگهداری آسانسور چیست؟

سرویس و نگه داری آسانسور در تهران برای آسانی ساکنین این مناطق در نظر گرفته شده است که می تواند احتمال بروز این خطرات را برای افراد کمتر کند و لازم است که ماهی یک بار توسط این افراد متخصص سرویس آسانسور انجام شود . همچنین سرویس و نگه داری آسانسور در تهران نیز از نظر اقتصادی برای افرادی که در شمال ، شرق و غرب تهران هستند کاملا به صرفه خواهد بود .

زیرا زمانی که یک قطعه خراب می شود با تعویض سریع و به موقع آن دیگر قطعات آسانسور آسیب نمی بینند و در آخر سیستم دچار آسیب های کلی نیز خواهد شد . برای مثال به این موضوع توجه کنید که اگر سیم های آسانسور و یا سیم بکسل ها دچار آسیب شده باشند همین موضوع می تواند باعث آسیب به فلک های کششی آسانسور نیز شوند و در آخر هم امکان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور نیز وجود دارد و صدمات مالی و جانی آن نیز بسیار زیاد می باشد .

برخی از افراد فکر می کنند که هزینه سرویس آسانسور یک هزینه اضافی برای آن ها می باشد و تنها در صورت خرابی آسانسور برای تعمیر آسانسور باید هزینه کنند این افراد فقط در زمان رفع خرابی آسانسور اقدام به انجام این کار می کنند .

عوامل موثر بر نرخ سرویس آسانسور

به طور کلی ساختمان های با تعداد طبقات بالا و واحد های تجاری و مجتمع های مسکونی یک سری قرداد های طولانی مدت را با شرکت های تعمیر و نگه داری آسانسور می بندند که هزینه سرویس آسانسور در آن نیز ذکر می شود و شرکت نگه داری وظیفه این را دارد که با یک زمان بندی توافق شده کار سرکشی و سرویس آسانسور ها را در ساختمان های مختلف انجام دهند .

در بسیاری از موارد قرار داد های سرویس آسانسور و نگه داری آن یک ساله و بازدید از آن ها به صورت ماهی یک بار می باشد ، در زمان بستن قرار داد علاوه بر این موضوع که باید به هزینه سرویس آسانسور توجه لازم را داشته باشید باید به این موضوع نیز توجه کنید که شرکت مورد نظر باید عضو سندیکا باشد و هم پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت و معدن تجارت را داشته باشد .

با بازدید های ماهانه همیشگی معمولا مدت زمان زیادی برای سرویس و نگه داری آسانسور برای افراد صرف نمی شود . به طور کلی هم به روغن کاری قطعات متحرک و هم چکاپ قسمت های مختلف به صورت کلی محدود می شوند . البته تعمیرکار آسانسور در این نوع از قرارداد ها هیچ گونه مسئولیتی در قبال این تعمیرات قطعات معیوب از جمله سیم بکسل ها و یا تابلو فرمان ها را ندارد و در بسیاری از خدمات و بازبینی های دیگر هم در این بازدید های ماهانه انجام می شود و هزینه روغن مصرفی آسانسور و یا تعویض قطعات آن و اجزا هم به صورت جداگانه به هزینه سرویس آسانسور اضافه خواهد شد .

در واقع سرویس آسانسور شامل یک سری خدماتی مانند آچارکشی قطعات و متعلقات ، ، روغن‌ کاری ریل‌ ها و بازبینی، کنترل موتور گیربکس، بررسی وضعیت تابلو فرمان آسانسور، بررسی وضعیت کابین، چک کردن رنگ و تهویه، کنترل هم سطحی طبقات، کنترل و بازبینی وضعیت درهای اتاقک آسانسور، تست و بازبینی پاراشوت، بازبینی سیم بکسل‌ها و Black out می‌ شود.

عوامل موثر بر نرخ سرویس آسانسور

 دلایل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها

به طور کلی هر نوع آسانسوری برای این که بتواند به صورت درست به فعالیت های خود ادامه دهند نیازمند رعایت اصول فنی می باشد تا کارایی آن از بین نرفته باشد و بالاترین کیفیت را از آن داشته باشیم در ادامه شما را با دلایل ایجاد نقص در سیستم های آسانسور آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • کنترل درب‌ها
 • مکان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق
 • و …

به طور حتم نمی توان این انتظار را داشت که بدون انجام بررسی های دقیق بر روی این پارامتر ها توسط مهندسین مربوطه دستگاهی با این عظمت طراحی و تجهیزات به کار رفته منظم ، بدون عیب و با طور عمر بالا به فعالیت های خود می پردازند .

هر چه وسایل و تجهیزات به کار رفته در ساخت این آسانسور ها با کیفیت باشند باز هم احتمال خرابی و از کار افتادگی آن ها وجود داشته باشد و نیاز به حضور افراد متخصص و با سابقه که بتوانند در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را ارائه دهند احساس می شود . در ادامه شما را با برخی از مهم ترین دلایل ایجاد نقص در سیستم های آسانسور که نیاز به سرویس و نگه داری آسانسور را لازم می کنند اشاره خواهیم کرد .

تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق

با به جود آمدن تغییرات ناگهانی ولتاژ برقی می توان بر روی کارایی صحیح آسانسور ها تاثیر بدی بگذارد و با به وجود آمدن قطعی ها پی در پی موجب خرابی و از کار افتادن این تجهیزات در ساختمان های مختلف می شود . با افت فشار برق به هر دلیل که اتفاق بیفتد امکان عملکرد مثبت را از این نوع سیستم ها صلب می کنند و گاهی اوقات به حدی می رسد که نیاز به یک متخصص برای عیب یابی و رفع آن ها احساس می شود .

قیمت آسانسور و شیوه ارائه خدمات سرویس و تعمیر آسانسور 

خدمات سرویس آسانسور و تعمیر آن بر حسب نوع ساختمان ها ، اداری بودن آن ها ، تجاری و یا مسکونی بودن آن و تعداد طبقات تفاوت هایی را دارند . ساختمان ها معمولا قرارداد هایی را برای تعمیر و نگه داری آن ها ذکر می کنند که بر حسب این قرداد های نوشته شده شرکت ارائه دهنده ها این وظیفه را دارند که به طور دوره ای و در زمان بندی های نوشته شده در قرار نسبت به بازدید و سرویس بخش های مختلف اقدام به انجام این کار کنند .

زمان سرویس آسانسور

سرویس آسانسور بهتر است که در یک بازه زمانی مشخص صورت گیرد ، زمان سرویس آسانسور هر ماه یک بار باید انجام شود . اگر آسانسور شما دارای تردد بالا و ترافیک بالا باشد نیاز به دو نوبت سرویس و نگه داری در ماه را دارد باید این موضوع را بدانید که سرویس در دو نوبت در هر ماه می باشد . باید این موضوع را بدانید که سرویس آسانسور در دو نوبت انجام شود 60 درصد هزینه سرویس ماهیانه آسانسور بیشتر می شود و باید بدانید که شرکت سرویس و نگه داری آسانسور در این قرارداد ها هیچ مسئولیتی در قبال تعمیرات قطعات معیوب ندارند . و فقط بازبینی و سرویس بر عهده شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور می باشد که معمولا سندیکای آسانسور هر ساله مبلغی را بر هر توقف در آسانسور ها در نظر می گیرد .

زمان سرویس آسانسور

نکات ایمنی جهت استفاده مسافران

در ادامه شما را با نکات ایمنی برای استفاده از مسافران آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • هنگامی که از آسانسور استفاده می کنید حتما باید به ظرفیت نهایی آن توجه لازم را داشته باشید که بر روی پلاک مشخصات در کابین آسانسور نصب شده و در صورت این که این ظرفیت را رعایت نکرده باشید احتمال خرابی آسانسور زیاد می باشد .
 • آسانسور ها اصلا وسیله بازی برای کودکان شما نمی باشد و کودکان زیر 7 سال اصلا نباید به تنهایی از آسانسور ها استفاده کنند .
 • هنگامی که قصد سوار شدن در آسانسور را دارید باید احتیاط کنید که دست آن ها و یا وسایل خریداری شده توسط آن ها مانع از بسته شدن درب و یا گیر کردن آن ها بین درب و کابین ها نشود .
 • ثابت ایستادن مسافران هنگام جابه جایی آسانسور و ضربه وارد نکردن به کف کابین
 • ضربه نزدن به درب آسانسور یا برخورد لوازم هنگام اثاث کشی توسط مسافران
 • بازی نکردن با شاسی های کابین و فعال نکردن چند شاسی همزمان توسط مسافران و کاربران بدون آنکه نیازی به توقف آسانسور در آن طبقات باشد.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله هزینه سرویس آسانسور همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .