خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/12/30 بدون نظر Uncategorized

امروزه قیمت آسانسور فاز به عوامل بسیاری بستگی دارد که کافی است به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید و از قیمت آسانسور فاز مطلع شوید در ادامه شما را با عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت آسانسور فاز و همچنین آسانسور فاز آشنا خواهیم کرد ، به طور کلی آسانسور های فاز و یا تک فاز با موتور های گیرلس مناسب برای ظرفیت های 6 تا 13 نفر می باشند که کمترین مصرف انرژی را دارند .

مصرف برق آسانسور از برق های تک فاز می باشند و به هیچ وجه نیازی به سه فاز نمی باشد ، مصرف برق آسانسور های از نوع تک فاز برای شش نفر اندازه مصرف یک سشوار معمولی می باشد ، زمانی که برق قطع می شود آسانسور های تک فاز می تواند با تعداد 200 شروع اولیه خود بدون نیاز به مصرف برق معمول شهری برای ساعت های پی در پی به فعالیت خود ادامه دهد .

قیمت آسانسور فاز به نوع آسانسور مورد نظر ، قطعات آسانسور ، موتور آسانسور و ظرفیت آن کاملا بستگی دارد . برق مورد استفاده شده در پاور پوینت دقیقا بر اساس ظرفیت مورد نظر و دیگر عوامل تک فاز و سه فاز می باشد ، با به وجود آمدن آسانسور های فاز بسیاری از مشکلات واحد های مسکونی و تجاری از نظر نداشتن برق های سه فاز حل شده است ، آسانسور ها برخی مواقع ممکن است متوقف شود که این به دلیل نقص در آسانسور ها می باشد .

قیمت آسانسور فاز

امروزه قیمت آسانسور با افزایش رو به رو می باشد که قیمت آسانسور فاز نسبت به آسانسور های دیگر سه تفاوت های چندانی را ندارند و آن هم با یک روند صعودی در جریان می باشد ، در ادامه قصد داریم شما را با آسانسور فاز و قیمت آسانسور فاز آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آسانسور فاز چیست ؟

با شروع هزاره سوم موضوع بحران انرژی و افزایش روز افزون قیمت ها حامل های انرژی بحث بهبود راندمان و کاهش مصرف های انرژی در لوازم خانگی بسیار ضروری می باشد و آسانسور هم به عنوان یکی از پر مصرف ترین منابع انرژی در ساختمان ها نیز از این امر مستثنی نمی باشد .

فناوری هایی که تا به امروز برای جلوگیری از اتلاف انرژی در آسانسور ها به کار گرفته شده است که به عنوان یک دستاورد بسیار مهم و پر ارزش مطرح بوده است که با توجه به تعداد بسیار بالای آسانسور ها در جهان پتانسیل بزرگی برای ذخیره انرژی مورد نیاز که می توان با مدیریت صحیح و پیدا کردن راه حل های مناسب و ارزان قیمت این انرژی قابل بازیافت را که تا به الان در یک فرآیند یک طرفه به وسیله مقاومت های خاصی به حرارت تبدیل کرده و از بین می رود را در قالب یک تکلونوژی جدید و مقرون به صرفه به بازار های رقابتی عرضه کرده است . برای اهمیت چاره جویی کاهش مصرف انرژی مسئولین و نهاد های زیر در این عرصه با اولویت های خاص روی پروژه کاهش مصرف انرژی توجه بسیاری را داشته اند .

با توجه به موضوع محدود بودن برخی از منابع و اهمیت صرفه جویی انرژی ، طراحان و دست اندرکاران صنعت ساختمان به دلیل پیوند ناگسستنی ساختمان و یا صنعت آسانسور همه روزه به فکر راه حلی هستند که از مصرف انرژی آسانسور ها کم کند که در این بین خبر راه اندازی سیستمی آمد که مصرف آن را به شدت کاهش داده و آسانسور با برق تک فاز معمولی ساختمان کار می کند که باعث شگفتی و تعجب همه ما می شود که در یک آسانسور شش نفره فقط معادل مصرف یک سشوار معمولی به انرژی برق نیاز دارد و در صورتی که برق شبکه سراسری قطع شود این آسانسور قادر است که تا 200 استارت بدون نیاز به برق شهر ساعت ها کار کند و قطع برق شبکه هیچ مانعی برای ادامه حرکت آسانسور نخواهد بود که از دیگر نکات جالب فناوری حرکت سبز آسانسور امکان برنامه ریزی در زمان اوج مصرف انرژی شبکه برق شهر می باشد .

آسانسور فاز چیست ؟

با توجه به این موضوع که کنتور های برق هوشمند جدید در ساعت اوج مصرف ساعات پیک برق مصرفی به صورت تصاعدی حساب می شود که این آسانسور ها قادر است در این ساعات بدون نیاز به برق شبکه با بهره گیری از انرژی ذخیره شود در پک باطری به کار خود ادامه داده و پس از گذشت ساعات پیک مصرف مجدد به شبکه برق شهری متصل می شود .

انواع آسانسور

برخی از شاخص های طراحی آسانسور شامل نوع ساختمان ، مسکونی و تجاری ، تعداد طبقات ، جمعیت هر طبقه ، طول مسیر حرکت آسانسور ها ، ارتفاع طبقه ها از هم می باشد که بر همین اساس به طور کلی دو مدل آسانسور داریم که آسانسور نفربر و آسانسور باربر را شامل می شود . در ادامه شما را بیشتر با این مدل آسانسور ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

آسانسور نفربر : برای جا به جایی افراد در بین طبقات مختلف این نوع آسانسور استفاده می شود که شامل مدل های مختلفی می باشد .
آسانسور باربر : برای جا به جایی وسایل غذایی مورد استفاده افراد قرار می گیرد .

انواع قیمت آسانسور
هزینه ساخت و راه اندازی بسیاری از آسانسور ها بر اساس مشخصات فنی مانند : سرعت ، ظرفیت، طول مسیر حرکت آسانسور (تراول)،  ابعاد و اندازه ها ، موتور آسانسور، نوع کاربری ، محیط کاربری ، کیفیت حرکت آسانسور و … مورد محاسبه قرار می گیرند .

قیمت آسانسور هیدرولیکی
آسانسور های از نوع هیدرولیکی با نیروی روغن و فشار کار می کنند و زمانی که موتور شروع به چرخیدن خود می کند موجب می شود که روغن را به سیلندر پمپاژ کنند و زمانی کخ ظرفیت سیلندر پر شود فشار های ایجاد شده موجب حرکت کابین می شود که قیمت این آسانسور به دلیل ساختار و عملکردی که دارد گران تر از بقیه مدل ها می باشند .

قیمت آسانسور وینچی (آسانسور برقی)
از دیگر مدل های آسانسور ، آسانسور های وینچی و یا برقی می باشند که با توجه به عملکردی که دارند و قطعاتی که در آن ها استفاده می کنند قیمت مناسبی را دارند ، در واقع این نوع از آسانسور ها نسبت به دیگر آسانسور ها ارزان قیمت تر هستند .

انواع آسانسور

قیمت نصب آسانسور

برای خانه و یا برج ها و ساختمان های مسکونی از آسانسور های از نوع هیدرولیکی و کششی استفاده می کنند که آسانسور از نوع هیدرولیکی سر و صدای کمتری را نسبت به آسانسور کششی دارند و به همین دلیل است که طرفداران زیادی را دارند و ساختمان های جدید به دلیل ساختاری که دارند قیمت نصب آسانسور در آن ها کمتر از ساختمان های قدیمی می باشد ، عوامل موثری که بر روی قیمت نصب آسانسور تاثیر می گذارد شامل : نوع آسانسور، نوع ساختمان، مراحل نصب آسانسور می باشد.

برخی از قطعات آسانسور که می توانند در تعیین قیمت نهایی کار تاثر گذار باشند:
موتور آسانسور ، درب آسانسور، درب کابین ، کابین آسانسور ، تابلو فرمان آسانسور ، ریل آسانسور ، تابلو فرمان آسانسور ، نمایشگر آسانسور ، پنل شاستی آسانسور ، قطعات مکانیکی ، قطعات راه اندازی

موتور گیرلس آسانسور تک فاز :

 • ظرفیت از 320 تا2500 کیلوگرم
 • سرعت بالای 5/2 متر بر ثانیه
 • دارای بالاترین راندمان
 • بدون نیاز به خنک کننده یا فن الکتیریکی
 • گشتاور اسمی حتی در سرعت صفر

مزایا آسانسورهای تک فاز

در ادامه قصد داریم شما را با مزایای آسانسور های تک فاز آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • آسانسور تک فاز دارای بازیافت انرژی است.
 • مصرف برق آسانسور تک فاز با یک سشوار معمولی برابری می کند.
 • آسانسور تک فاز در مواقع قطع برق توقف نمی کند.
 • ظرفیت تا 1000 کیلو گرم را دارد .
 • قیمت بسیاری برای تامین ژنراتور در این آسانسور وجود ندارد .
 • این آسانسورها دارای هزینه ی کمی برای تعمیر و نگهداری دارند .
 • احتیاجی به فضای کافی جهت استقرار ژنراتور در آسانسور تک فاز وجود ندارد .

علت از کار افتادن آسانسور تک فاز 

قطع جریان برق ورودی :

 • اصطلاحا یک یا دوفاز شدن
 • قطع کامل جریان برق
 • نوسان زیاد برق ورودی

استفاده نادرست از آسانسور:

 • سوارشدن بیش از حد ظرفیت کابین
 • مانع بسته شدن درب کابین
 • استفاده از کلید درب طبقه در زمان حرکت آسانسور

علت از کار افتادن آسانسور تک فاز 

راهکارهای استفاده از برق تک فاز

خوشبختانه در کشور خودمان آسانسور ها با استفاده از برق های تک فاز می توانند به راحتی مورد استفاده افراد قرار گیرند تا مصرف کمتری از انرژی برق را به خود اختصاص می دهد که در این مورد می توان از دو راهکار برای این موضوع استفاده کرد باید به نکات زیر توجه داشته باشید . برخی از شرکت های تابلو با تغذیه تک فاز تولید کردند که توانایی سرویس دهی برای آسانسور های 6 نفره و تا 8 توقف را دارد که از این ظرفیت بالاتر باید از پکیج های مخصوص شرکت تابلو فرمان آسانسور استفاده کرد که در این صورت از آسانسور های گیرلس به صورت 6 تا 13 نفره می توان استفاده کرد و باید بدانید که در قیمت انواع آسانسور قیمت آسانسور تک فاز در آسانسور های گیرلس نسبت به گیربکس دار به مراتب بیشتر می باشد اما دارای مزایای بیشتری است .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت آسانسور فاز همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .