خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/12/03 بدون نظر Uncategorized

به احتمال زیاد اولین جایی که هر کس بعد از وارد شدن به ساختمان با آن مواجه می شوند آسانسور و کابین آسانسور می باشد که نشان دهنده سلیقه شما می باشد ، زیباسازی آسانسور مخصوصا تزئینات کابین آسانسور باید به شکلی باشد که با حس و حال و نمای آن ساختمان هم خوانی لازم را داشته باشد . قبل از این که به موضوع کابین آسانسور بپردازیم بهتر است شما را بیشتر با آسانسور آشنا کنیم . در ادامه قصد داریم شما را با آسانسور و انواع کابین آسانسور آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آسانسور چیست؟

یکی از راحت ترین نوع حمل و نقل در داخل ساختمان های مختلف با طبقات بالا آسانسور می باشد با این که می توان از پلکان برای رسیدن به طبقات مختلف استفاده کرد اما آسانسور به عنوان یک جایگزین سریع تر و مفید تر از پله ها می باشد .

این دستگاه به عنوان یک نوع تجهیزات عمودی برای حمل و نقل افراد تعریف شده است که برای جا به جایی افراد و کالا های مختلف در طبقات ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، به دلیل آسانی و راحتی مردم این ترجیح را می دهند که بیشتر از آسانسور ها استفاده کنند و از پله ها در زمان های خاص استفاده کنند .

نکته مهمی که ممکن است برای برخی از افراد آزار دهنده باشد این است که بخش های کاری آن ها معمولا پوشیده می شوند . از دید فردی که به لابی هجدهم می رود آسانسور به سادگی یک فلزی است که یک جعبه فلزی با درهای دارد که در یک طبقه بسته می شود و در طبقه دیگر باز می شود . از این دستگاه بیشتر اوقات در ساختمان‌های مسکونی و تجاری، بیمارستان‌ها، مراکز خرید، رستوران ها و حتی کتابخانه ها برای حمل اشیاء مورد استفاده قرار می گیرد .

آسانسور چیست؟

تزئینات کابین آسانسور جز چه دسته خدمات آسانسور است؟

به طور کلی خدمات زیبا سازی آسانسور ، تزئینات آسانسور ، تزئینات زیباسازی کابین آسانسور همه این ها به یک معنی می باشد اما خدمات بازسازی آسانسور با خدمات آسانسور با خدمات تزئینات کابین آسانسور بسیار تفاوت دارد . و این تفاوت به این دلیل است که بسیاری از آسانسور هایی که به بازسازی نیاز دارند هم به تزئینات ظاهری و هم به باز سازی فنی نیاز دارند و گاهی اوقات خدمات تزئینات و بازسازی آسانسور ها با هم انجام می شود اما هیچ اجباری در این کار نیست .

در تزئینات کابین آسانسور چه کارهایی صورت می‌گیرد؟

  • داخل کابین آسانسور (شامل تعویض کف آسانسور، تعویض بدنه‌های کابین آسانسور، نورپردازی، تعوضی دستگیره، تعویص پنل کلیدهای کابین و غیره).
  •  درب آسانسور
  • شاستی‌ های آسانسور

درب آسانسور تاثیر بسیار زیادی بر روی ظاهر آسانسور دارد و نوآوری های زیادی نیز در این زمینه برای آسانسور ها صورت گرفته است . همچنین برای کف آسانسور معمولا از انواع سنگ های معرق و گرانیتی مورد استفاده قرار می گیرد خصوصیات این نوع سنگ های استفاده شده در کف کابین آسانسور نسوز و جنس سختی را دارند .

برخی اوقات در هتل ها و یا مکان های عمومی از موکت های قبل شست و شو نیز برای کف کابین آسانسور استفاده می شود که طرح جدیدی هم نیست ، در برخی اوقات هم بازسازی کابین لازم است که قبل از نصب جدید کف پوش کابین آسانسور زیر سازی انجام شود . سقف کابین آسانسور را می توان با استفاده از cnc ساخت و آن را نورپردازی کرد ، همچنین برای نورپردازی کابین آسانسور مورد نظر خود می توانید از لامپ های با نام فلورانس استفاده کنید البته برخی اوقات برای سقف کابین آسانسور نیز از کابین ها می توان استفاده کرد .

ایده هایی برای کابین آسانسور

به طور کلی هر محصولی که ساخته می شود در طول زمان نوآوری های زیادی را در خود پیدا می کند در کابین آسانسور نیز نوآوری های زیادی در ترئین آن به کار برده شده است ، برای مثال در بلوک شرقی و کشور های غربی برخی اوقات در کابین های آسانسور خود از مبلمان و یا شومینه استفاده می کنند .

به تازگی هم در کف آسانسور ها و یا دیواره های آن از LCD استفاده می شود تا ویدیو های مربوط را به استفاده کننده از آسانسور را به افراد نشان دهد ، در کشور خودمان نیز مشتری های زیادی طرح لوگوی خود را در استیل آسانسور های خود حک کرده اند و برخی هم برای برندینگ در داخل کابین آسانسور خود از بر چسب مربوط به برند خود استفاده می کنند ، همچنین بر چسب های سه بعدی نیز از دیگر نوآوری هایی هستند که در زمینه تزئین خلاقانه کابین آسانسور به کار گرفته می شود .

ایده هایی برای کابین آسانسور

انواع دیواره کابین آسانسور

یکی از مهم ترین تزئیناتی که در هنگام کابین و یا بازسازی آسانسور مورد توجه افراد قرار می گیرد دیواره کابین آسانسور می باشد که از جنس های مختلف شیشه مانند پانوراما ، استیل ، MCF ، کامپوزیت و ورق گالوانیزه ساخته و اجرا می شوند .

  • کابین شیشه ایدیواره های کابین ها را می توان از شیشه های مخصوص که دارای استاندارد های لازم می باشد می توان ساخت و اجرا کرد . همچنین کابین آسانسور های شیشه ای بر حسب محل مورد نظر نصب و در خواست های مشتری می تواند به اشکال مختلفی اجرا شود به نحوی که می توان در یکی از دیواره ها و یا هر سه دیواره می توان از شیشه استفاده کرد از طرفی هم می توان کابین شیشه ای را به صورت تخت و یا نیم دایره طراحی کرد تا چشم انداز و زاویه دید  مناسبی را برای افراد ایجاد کرد .
  • کابین چوبی (ام دی اف) : در ساخت و طراحی کابین آسانسورهای چوبی از ورق های ابزار خورده ام دی اق در رنگ های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد این نوع از کابین ها نسبت به کثیفی و همچنین ضربه مقاوم تر از انواع دیگر کابین می باشد و با توجه به تنوع رنگ می توانند با هر نوع طراحی هماهنگ شود .
  • کابین استیل : یکی از پر طرفدار ترین نوع دیواره مورد استفاده در کابین ، کابین های آسانسور از نوع استیل می باشد که به صورت تمام استیل نصب و مورد  استفاده قرار می گیرد . همچنین این نوع از کابین ها نسبت به کابین های شیشه وزن کمتری را دارند .
  • کابین گالوانیزه : در بسیاری از ساختمان های اداری و تجاری و همچنین در برج های بزرگ معمولا آسانسور های اختصاصی مناسب حمل بار و اثاثیه وجود دارد که در چنین آسانسور هایی کابین ها بدون هیچ گونه تزئینات اضافی از ورق های گالوانیزه ساخته می شوند تا در مقابل ضربه مقاوم تر باشند .

تعمیر و نگه داری کابین آسانسور

نگه داری و تعمیر آسانسور در افزایش طول عمر و بهبود کیفی آن نقش بسیار زیادی را می گذارد به همین دلیل توجه به یک سری نکات مانند بررسی منظم ، توجه به مشکلات فنی در فصل های مختلف زمانی تعمیر و تعویض قطعات معیوب و عدم استفاده بیش از ظرفیت تعیین شده و رعایت کردن نظافت آن لازم است مورد توجه افراد قرار گیرد . همچنین توجه به در نظر گیری تمهیدات ویژه برای مواقع آتش سوزی و فرار از این موقعیت ها به ایمنی هرچه بیشتر و رعایت یک سزی استاندارد های لازم در استفاده از آسانسور ها کمک می کند .

قیمت کابین آسانسور

با توجه به تنوع های بسیار زیاد در کابین قیمت این دستگاه تایع متغیر های بسیار زیادی می باشد که از این عوامل می توان به نوع کفشک ، شاسی ، فن ، درب ، دیواره ها ، سقف و کفپوش کابین اشاره کرد ، همین طور دیگ تزئینات داخل کابین از جمله نوع آینه ها ، شستی طبقات و دستگیره های کابین آسانسور نیز بر روی قیمت کابین تاثیر گذار است . از طرفی هم امکانات جانبی مانند نصب کولر در داخل کابین ، قابلیت محدود کردن استفاده افراد با اثر انگشت و … نیز بر روی قیمت کابین تاثیر بسیار زیادی را می گذارد .

به طور کلی کابین جزئی از آسانسور می باشد که مسافر ، بار و یا هر دو را در آن قرار می دهد و در انواع نفر بر ، باربر خودرو بر ، ویلچر و تخت بر آن ساخته می شود . کابین ها اتاقکی فلزی می باشند که بین فضای ریل ها توسط یک طناب فولادی در داخل یک مسیر عمودی آویزان می شود . به طور کلی کابین ها دارای کف برای ایستادن مسافران ، دیواره هایی برای حفاظت مسافرین و یا بار سقف و یا معمولا در می باشند و باید در تراز هر طبقه توقف کرد و هنگام ورود و خروج مسافر و یا بار در آن تراز باقی ماند . تلرانس توقف کابین از سطح تراز ورودی نباید از 25 میلی متر بیشتر باشد .

قیمت کابین آسانسور

اندازه و ابعاد استاندارد کابین

به طور کلی ابعاد استاندارد کابین با ظرفیت جا به جایی مسافر هماهنگی دارد و به میزان ترافیک محل نصب نیز بستگی دارد . برای جلوگیری از اضافه بار مساحت کابین باید محدود شود و برای این مورد در کنار توجه به ابعاد داده شده برای چاه آسانسور و حداقل و حداکثر مساحت مجاز داخل کابین الزامی می باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .