خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/11/30 بدون نظر Uncategorized

در ساختمان های امروزی مانند ساختمان های لوکس اداری ، تجاری ، مسکونی و رستوران های مختلفی از کابین آسانسور لاکچری استفاده می کنند . در دستگاه های آسانسور یک اتاقک کوچکی نصب می شود که به آن ها کابین آسانسور گفته می شود . در واقع این وسیله ها مانند یک پناهندگی کوچک امنیت بسیاری از مسافرین و بار را به دوش خود می کشد .

این قطعه یکی از مهم ترین قطعات در آسانسور ها می باشد ، کابین های آسانسور بیشتر از هر چیزی در معرض دید مسافرین و استفاده کنندگان از آسانسور ها می باشد . نوع دیزاین و تزئینات کابین آسانسور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . از بین تمام کابین های آسانسور ها ، کابین آسانسور لاکچری و لوکس طرفداران بسیار زیادی را دارند . این نکته را باید بدانید که کابین ها باید به طوری طراحی شوند که افراد در زمان کوتاهی که در کابین ها وقت خود را می گذارنند باید از آن لذت کافی را ببرند .

کابین آسانسور لاکچری چیست ؟

کابین های آسانسور یک مامن و جان پنهای که به شکل اتاقک های فلزی کی باشد که بسیاری از افراد برای طی کردن طبقات ساختمان از آن ها کمک می گیرند کابین های آسانسور در چاه های آنسانسور قرار می گیرند و حرکت آن ها به صورت عمودی می باشد که طبقات ساختمان را به سمت بالا و یا پایین طی می کنند ، همان طور که گفتیم کابین های آسانسور اتاقک های کوچکی می باشند که علاوه بر افراد بار را هم در آسانسور جا به جا می کنند .

کابین آسانسور لاکچری چیست ؟

کابین های آسانسور شامل مواردی همچون پوک که چهار چوب آن ها فلزی می باشند و از طریق آن ها به سیستم های تعلیق وصل می شوند . سکوها و یا کف کابین ها که بار ها را نگه داری می کنند و دیواره و یا بده کابین ها را به کف آن ها متصل می کنند . ارتفاع آن ها 190 سانتی متر به بالا و کابین بلند که ارتفاع آن ها بیشتر از دو متر می باشد تقسیم می شوند .

همان طور که می دانیم کابین های آسانسور مسئولیت حفاظت از مسافرین و بار ها را بر عهده دارند و از آن جایی که کابین بیشتر از قطعات آسانسور در معرض دید می باشد و علاوه بر موضوع حفاظت آن ها باید از نظر ظاهری نیز افراد را جذب خود کند . در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که بسیاری از سازندگان کابین ها برای بهتر دیده شدن و جذاب و یا دلچسب شدن فضای کابین آن ها از وسیله های مختلفی در پوشش کابین ها استفاده می کنند . علاوه بر این موضوع به کار بردن خلاقیت و همچنین داشتن سلیقه در نورپردازی داخل کابین از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است که کابین ها را زیبا تر نشان می دهند .

امروزه در بسیاری از مکان ها و ساختمان های لوکس از کابین های لاکچری آسانسور استفاده می کنند در این نوع از کابین های آسانسور لاکچری معمولا از وسایلی مانند استیل طلایی و دودی مورد استفاده قرار می گیرد البته آینه و شیشه نیز این کابین ها را بسیار زیبا تر نشان می دهد . اما نکته مهمی که در ساخت این نوع از کابین ها وجود دارد این است که باید با توجه به وزن کلی کابین فضای داخلی آن ها طراحی شوند و از آن مهم ترین این است که قیمت کابین آسانسور لاکچری باید با توجه به زیبایی ظاهری و منحصر به فرد و جذابیت بالا و همچنین استفاده از اجناس با کیفیت بیشتر از بقیه کابین ها می باشد .

انواع کابین آسانسور 

در ادامه شما را با انواع کابین آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • کابین تمام استیل
 • کابین نیمه استیل
 • کابین ام دی اف
 • کابین فرمیکا
 • کابین شیشه ای ( پاناروما )

کابین آسانسور لاکچری استیل

در کابین هایی که تمام استیل می باشند پوشش داخلی آن ها به طور کلی از استیل می باشد و حتی زوار و نوار های آن ها از جنس ورقه های استیل می باشند . در این نوع از کابین های آسانسور معمولا از سنگ برای کفپوش اتاقک ها استفاده می کنند طرح هایی مانند استیل میرور طلایی ، استیل میرور دودی ، استیل شامپاینی طوری تولید و ساخته می شوند که از لحاظ کیفیت و زیبایی در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد ، در کابین های از نوع نیمه استیل پوشش داخلی آن نیمی از جنس استیل و نیمی دیگر هم از ام دی اف تولید و ساخته می شوند ، داشتن هماهنگی بین استیل و ام دی اف طرح کابین ها را زیبا و جذاب تر می کند

کابین آسانسور لاکچری استیل

نکات مهم در کابین آسانسور لاکچری

در ادامه شما را با نکات مهم در کابین آسانسور لاکچری آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • ضخامت دیواره کابین ها باید حداقل تا ۱/۵ سانتی متر باشد .
 • ضخامت سقف و کف کابین حداقل باید ۲ سانتی متر باشد.
 • کف کابین های آسانسور های لاکچری باید غیر آتش زا باشند و سختی کافی را در برابر فشار های وارد شده توسط افراد و بار را داشته باشند .
 • داخل کابین ها باید در حالت ایستاده به طور دائم روشن باشند و در حالت استند باری هم با نور کم روشن باشند .
 • بالاترین دکمه در کابین نباید ارتفاعی بیشتر از ۱۳۷۰ میلیمتر از کف کابین داشته باشد.
 •  با توجه به استاندارد EN81 اروپا بطور متوسط سطح لازم برای ایستادن یک نفر مسافر در داخل کابین ۰/۲۸ متر مربع می باشد.
 • جز درب آسانسور و کابین های کابین باید یک دریچه اضطراری و محل تهویه هوا باید کاملا پوشیده باشد .
 • کابین های آسانسور لاکچری باید در تراز هر طبقه متوقف شوند و در زمان ورود و خروج مسافر و بار در تراز کف طبقه باقی بماند .
 • باید وزن کلی کابین که از موارد مهم تلقی می شود را با توجه به قدرت موتور آسانسور تعیین نمود.

آسانسور لاکچری در چند نوع تزئین می شود؟

آسانسور لاکچری استیل : در این نوع آسانسور ها پوشش داخلی کابین باید تمام از جنس ورقه های استیل باشند که به صورت لاکچری تزئین و نصب می شوند شاید بتوان این موضوع را هم گفت که تنها قطعه ای که می توان در آسانسور های لاکچری تمام استیل از جنس دیگری استفاده می شود کفپوش آن ها می شود که معمولا از سنگ ها استفاده می شود .

ورقه های استیل دارای طرح های متفاوت و رنگ های مختلفی می باشند که می توان آن ها را در تزئین کابین های آسانسور لاکچری از آن ها استفاده کرد . رنگ هایی که معمولا در کابین آسانسور های لاکچری بیشتر به چشم افراد می آید شامل استیل میرور طلایی، استیل میرور دودی، استیل شامپایی و.. می باشند. جنس این ورقه ها بسیار با کیفیت می باشند و با قرار گرفتن در جایگاه خود زیبایی و جذایت خاصی را به فضا های داخلی کابین ها می دهند .

آسانسور لاکچری نیمه استیل : در کابین های نیمه استیل پوشش داخلی تمام آسانسور ها از استیل نمی باشد و بخش هایی از آن ها را می توان از متریال های دیگری مانند ام دی اف ، فرمیکیا و … به کار برده می شود . هماهنگی که بین استیل و متریال های دیگری را ایجاد می کنند و یک جلوه اساسی به کابین ها می دهند .

آسانسور لاکچری ام دی اف : یکی از بیشترین و پر کاربرد ترین آسانسور های لاکچری ، آسانسور های لاکچری ام دی اف دار می باشند که این نوع از آسانسور ها در بسیاری از ساختمان های مسکونی با تعداد واحد های کم و حداقل ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد . در کابین های این نوع از آسانسور ها تمام استفاده می شود و یا برای پوشاندن قسمتی از دیواره های آن ها به کار گرفته می شود . این نوع کابین ها با توجه به فضای دلنشین و سبک دیکتاتوری جدیدی که دارند آرامش خاطر به افراد انتقال می دهند و رضایت آن ها را به خود جلب می کند .

آسانسور لاکچری در چند نوع تزئین می شود؟

هزینه طراحی یک کابین آسانسور لاکچری

همان طور که در نوشته های بالا این موضوع را گفته ایم که در بخش های مختلف یک کابین آسانسور لاکچری و لوکس از پوشش های مختلف و زیادی مورد استفاده قرار می گیرد . می توان این موضوع را گفت که هزینه های راه اندازی یک کابین اسانسور به متریال های استفاده شده و نوع طراحی و ابعاد آن بسیار وابستگی دارد . از دسته بسیاری از کابین ها که طراحی می شوند می توان طرح فرمیکا، استیل، شیشه ای و در موارد بسیاری ام دی اف را نام برد. همان طور که گفته ای در مواردی هم ترکیب ام دی اف و استیل در این نوع کابین ها به کار گرفته می شود که به آن ها نیمه استیل نیز می گویند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .