خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/11/28 بدون نظر Uncategorized

امروزه به دلیل نوسانات در قیمت هر وسیله ای و هر چیزی قیمت بالابر آسانسور نیز هر شکل هم باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد . که در ادامه شما را با بالابر و عوامل موثر بر قیمت بالابر آسانسور آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

بالابر آسانسور چیست ؟

دستگاهی که از آن برای حمل افراد استفاده می شود را بالا بر می گویند از این دستگاه می توان افرادی که در اتفاع کار می کنند و یا در خط تولید برای انتقال بار استفاده کرد . این دستگاه دارای کاربرد بسیاری می باشد به اندازه ای که عبارت قیمت بالابر در گوگل یکی از مهم ترین عبارت های موتور جست و جو می باشد . به طور کلی این دستگاه بر اساس یک سیستم که کار می کند دسته بندی می شود و آن ها را بر اساس ارتفاع و کاربردی که دارند هم دسته بندی می کنند البته باید این نکته را هم بدانید که بسیاری از بالابر ها به صورت ترکیبی کار می کنند و از کار های گوناگونی برای بهبود عملکرد خود استفاده می کنند .در ادامه شما را با انواع آسانسور آشنا می کنیم با ما همراه باشید .

 • هیدرولیکی
 • تلسکوپی
 • عنکبوتی
 • زنجیری
 • کابلی
 • آکاردئونی
 • مفصلی

بالابر آسانسور چیست ؟

این موضوع را هم باید دانید که هر یک از این موارد که نام برده ایم در قسمت های مختلف به طور مختلف مورد استفاده افراد قرار می گیرد برای مثال تعدادی از آن ها به صورت همیشگی و برخی دیگر به صورت سیار مورد استفاده قرار می گیرند برای مثال از موارد کاربردی این بالابر ها را می توان به خودروبر ، نفربر و باربر ها اشاره کرد .

دسته بندی بالابر آسانسور

بالابر های آسانسور با توجه به این موضوع که قابلیت و کاربرد های بسیاری دارند به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می شوند .

بالابرهای صنعتی سیار : 

از این نوع بالابر های صنعتی سیار برای کار در ارتفاع مانند رنگ آمیزی ، نصب تجهیزات ، ساخت ساختمان ها و یا حمل بار و جا به جایی افراد در حال کار در بین طبقه ها به یک بالابر نیاز است که با اعتماد کامل و اطمینان از آن ها بتوان استفاده کرد و در صورتی که نیاز به جا به جایی داشته باشند به یک مکان دیگر بتوان انتقال داد . این بالا بر ها دارای دو مکانیزم خود کششی و هلی می باشند .

نیروی بالابر های خود کششی از طریق دو نیروی دیزلی و یا برقی تامین می شوند که امکان این را اپراتور های می دهند که به راحتی وسیله خود را بدون نیاز به کمک های انسانی جا به جا کند . چگونگی حرکت این نوع از دستگاه ها به این صورت می باشد که به جای هل دادن از پنلی که در زیر دستگاه تعبیه شده است را می توان جا به جا کرد و به محل مورد نظر انتقال داده می شود . در بالابر های از نوع هلی این مدا دستگاه ها با کمک نیروی انسانی یک نفره و یا چندین نفره جا به جا می شود و به مورد مورد نظر خود انتقال داده می شود .

بالابر صنعتی ثابت : 

این نوع بالابر ها ظرفیت آن ها 400 کیلوگرم ، جنس ریل t آسانسوری می باشد . این دستگاه با یک سیستم هیدرولیکی کار می کند و قابلیت استفاده از کارگاه ها و کارخانه های صنعتی در ابعادی مانند ظرفیت ها و ارتفاع های مخالف خود را دارند و مجهز به شیر آلمان برای حرکت بی سر و صدا و نرم دستگاه می باشد ، بالابرهای هیدرولیک امنیت بالاتری نسبت به بالابر های دیگر دارند و به هیچ عنوان خطر سقوط در آن ها وجود ندارد .

دسته بندی بالابر آسانسور

ویژگی های مکانیزم انواع بالابر

در ادامه شما را با ویژگی های مکانیزم انواع بالابر آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .
 • زنجیری : همان طور که از نام این نوع دستگاه پیدا است این دستگاه دارای مکانیزم زنجیر وینچ می باشد و بار به کمک این دو مکانیزم که در این وسیله زنجیری طراحی شده به حرکت در می آیند و برای این که از برخی از خطرات جلوگیری شود می توان از زنجیر های دوبل و ضد سقوط نیز استفاده کرد .
 • نفربر : این وسیله به شکلی است که برای انتقال افراد در ارتفاعاتی که دسترسی به آن ها کمی سخت و غیر قابل ممکن باشد ساخته می شوند ، از این وسیله بیشتر مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که در ارتفاعاتی مانند نصب تجهیزات ، ساختمان سازی ، رنگ کاری ساختمان قرار می گیرد .
 • کابلی : یک نوع دیگر بالابر ها ، بالابرهای هیدرولیکی نام دارند که مانند بالابرهای زنجیری هستند ولی با تفاوت که در ساختار آن ها به جار استفاده از زنجیر از کابل تعبیه شده استفاده شده است و بار توسط آن به حرکت در می آید .
 • هیدرولیکی : مدل آخر بالابر های آسانسور ، بالابر های هیدرولیکی می باشند که دارای مکانیزم هیدرولیک و مدار هیدرولیک می باشند و نیروی آن توسط این دو تامین می شود . این نوع بالابر ها را می توان در رده بالاترین بالابر در بین انواع آن دانست و این نوع بالابر دارای انواع مختلفی  مانند آکاردئونی ، جک مستقیم ، بوم لیفت می باشند .

قیمت بالابر آسانسور چقدر است؟

یکی از بیشترین سوالاتی که بسیاری از مشتریان هنگام خرید می پرسند این است که قیمت بالابر آسانسور چقدر می باشد ؟ این مدل از دستگاه بسته به نوعی که از آن استفاده می شود و کاربرد و ویژگی هایی که دارند می توانند قیمت های مختلفی را دارند .

قیمت بالابر آسانسور متنوع و مختلفی می باشد و با استفاده از شماره های که در سایت گزاشته شده است می توانید جویا باشید . بالابر های خانگی یک نوع بالابر های دیگر می باشند که در بسیاری از منازل و ساختمان های مسکونی از این نوع بالابر های مورد استفاده قرار می گیرند . بالابر های خانگی یکی از پر فروش ترین انواع بالابر های می باشند که بسیاری از شرکت ها نصب و راه اندازی آن را بر عهده دارند .

عوامل موثر در قیمت بالابر

در صورتی که بالابر ها گران می باشند بالابر ها می توانند جایگزین مناسبی برای آسانسور ها نیز باشند زیرا قیمت این نوع بالابر ها نسبت به آسانسور ها بسیار مناسب تر می باشند ، همان طور که می دانیم بالابر ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها شامل بالابر های هیدرولیکی ، بالابر های شیشه ای ، بالابر های پله ای ، بالابر های ساده و بالابر های متحرک می باشند که هر کدام از آن ها ویژگی و کاربرد های مختلفی را دارند . یه طور کلی بالابر ها مزیت های زیادی را دارند که در این جا به برخی از مزیت آن ها اشاره خواهیم کرد .

 • به طور کلی نصب بالابر ها آسان می باشند پس در قیمت بالابر نیز نمی تواند تاثیر چندانی را داشته باشند چون ابزار آلات آن ها نسبت به آسانسور ها چندان گران قیمت نمی باشند .
 • سرویس دهی آن ها و چگونگی نگه داری آن ها بسیار آسان و راحت می باشند پس با پرداخت قیمت بالابر هزینه های دیگر آن بسیار کمتر می باشد .
 • بالابر ها نیازی به ایجاد چاهک ندارند بنابراین همین مورد باعث کاهش قیمت بالابر به نسبت انواع دیگر آسانسور ها می شود.
 • برای این که بالابر ها را در ساختمان ها نصب کنند نیاز به اجرای عملیات خاصی در ساختمان ها نمی باشد .
 • کارکردی آسان و قابل اعتماد دارد.
 • همه بالابر ها دارای یک سیستم ترمز بر روی ریل ها می باشند که توانایی جلوگیری از سقوط را دارند .

به طور کلی قیمت بالابر ها به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای تخمین قیمت بالابر ها به عواملی مانند هزینه نصب بالابر ، محل نصب بالابر ، دستمزد نصابی که بالابر را نصب می کنند و به دلیل هیدرولیکی بودن بالابر ها و همچنین کابین دار بودن بالابر ها تاثیر بسیار زیادی می گذارد . اندازه بالابرهای آسانسور بستگی به هدف استفاده آن ها دارند اما به طور کلی ابعاد در سایز های کوچک ارائه می شوند و بنا به تخمین قیمت بالابر بهتر است این مورد را به درستی در نظر گرفته باشیم .

قیمت بالابر آسانسور چقدر است؟

خرید بالابر آسانسور 

با توجه به انواع و کاربرد هایی که این نوع بالابرها دارند یکی از مشکل ترین کار ها خرید بالابر ها می باشند . اما با استفاده از سایت مورد نظر ما می توان این کار را به راحتی هر چه تمام انجام داد و از خرید بالابر ها لذت برد . اما قبل از این که به خرید بالابر اقدام کنید باید یک سری از نکات را در نظر گرفته باشید تا یک خرید مطمئن و با کیفیت را داشته باشید که این نکات شامل موارد زیر می باشد .

 • دستگاه دارای نشان استاندار باشد.
 • از مواد با کیفیت و تجهیزات مرغوب تهیه شده باشد.
 • قبل از خرید از متصل بودن درست پیچ و مهره اطمینان حاصل شود.
 • قبل از خرید اگر امکانش موجود بود چک شود تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.
 • و…

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت بالابر آسانسور همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .