خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1400/01/23 بدون نظر مقالات

آسانسور نیز مانند تمامی اجزای ساختمان آسانسور ها هم بعد از مدتی به تعمیر و بازسازی آسانسور نیاز دارد و باید هر چند وقت یک بار برای بازسازی آن ها اقدام کنید ، به طور کلی می توان گفت که تجهیزان آسانسور به دلیل انجام کار های زیاد ، فرسودگی ، مشکل در نصب و استفاده نا درست خراب می شوند و به تعمیر آسانسور و یا تعویض نیاز پیدا می کنند در ادامه قصد داریم شما را با بازسازی و تعمیر اسانسور و مزایای انجام این کار آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

اقدام مهم هنگام بازسازی آسانسور

تمام کار های لازم برای بازسازی و تعمیر آسانسور شامل اقدامات زیر می شود :

 • تعویض موتور گیربکس آسانسور
 • تعویض سیم بکسل های آسانسور
 • بازسازی و تزئین کابین آسانسور
 • تعویض کابل های آسانسور
 • تعمیر یا تعویض ریل های آسانسور
 • تعویض تابلوی کنترل داخل کابین آسانسور
 • تعویض سیستم های ایمنی داخل چاله آسانسور

البته این موضوع را باید بدانید که بازسازی و تعمیر آسانسور به موارد بالا محدود نمی شود که برخی اوقات باید آسانسور را به صورت کامل تعویض کرد و آسانسور جدید را نصب و راه اندازی کرد .

اقدام مهم هنگام بازسازی آسانسور

چگونه متوجه شوید که آسانسور شما به تعمیر و بازسازی نیاز دارد؟

اگر هنگام استفاده از آسانسور خود نشانه های زیر را مشاهده کردید از این موضوع مطمئن شوید که آسانسور شما به تعمیر و بازسازی نیاز دارید .

 • زمانی که سرعت رفت و آمد آسانسور شما کند شده باشد و شما باید زمان زیادی را منتظر بمانید تا بتوانید از آسانسور استفاده کنید .
 • اطرافیان و افراد ساکن در ساختمان شما از کیفیت شروع حرکت و توقف آسانسور اصلا رضایت ندارند و احساس نا امنی می کنید .
 • یک سری سر و صدای غیر عادی در کابین آسانسور مورد نظر شنیده می شود و آسانسور تکانه های شدید همراه است .
 • برخی اوقات آسانسور به صورت خود به خودی خاموش می شود و بعد از گذشت مدتی دوباره شروع به کار می کند .
 • بیش از 10 سال از تاریخ نصب آسانسور گذشته است و در این مدت بازسازی و تعمیر نشده است.

با خواندن مطالب بالا باید این موضوع را بدانید که زمان بازسازی و تعمیر اسانسور شما فرا رسیده است و باید برای نوسازی آسانسور خود اقدام کنید .

مزایای تعمیر و بازسازی آسانسور

اگر مزایای بازسازی و تعمیر آسانسور را نمی دانید در ادامه با ما همراه باشید قصد داریم شما را با مزایای بازسازی و تعمیر آسانسور آشنا کنیم .

 • با انجام بازسازی و نوسازی آسانسور باعث کاهش هزینه های تعمیر موتور آسانسور و تعمیر کابین آسانسور خود می شوید .
 • با بازسازی آسانسور استفاده از آسانسور را برای افراد راحت تر و بهتر می کند .
 • هنگام بازسازی و تعمیر آسانسور می توان تمام اجزای فرسوده و قدیمی را با تجهیزات جدید جایگزین کرد.
 • بعد از انجام بازسازی و نوسازی آسانسور امنیت افراد در آسانسور بیشتر خواهد شد .
 • هنگام بازسازی اسانسور می توان امکانات جدید مانند سیستم برق اضطراری و … را به تجهیزات آسانسور اضافه کرد که این موضوع موجب مجهز تر شدن آسانسور شما نیز می شود .
 • در هنگام بازسازی و تعمیر آسانسور، می توان امکانات جدید مانند سیستم برق اضطراری و… را به تجهیزات آسانسور اضافه کرد که این موضوع باعث مجهزتر شدن آسانسور خواهد شد.
 •  بازسازی و تعمیر اسانسور باعث کاهش مصرف انرژی می شود و باعث می شود هزینه برق ساختمان و پول شارژ کمتر شود.

مزایای تعمیر و بازسازی آسانسور

کارهای مهم در نوسازی و تعمیر آسانسور

برای این که محیط داخلی آسانسور شما بازسازی و نوسازی شود افراد متخصص اقدامات زیر را برای آسانسور شما انجام می دهند که این اقدامات شامل موارد زیر می شود .

 • کفپوش کردن کابین آسانسور: زمانی که قصد بازسازی و تعمیر آسانسور را دارید باید ابتدا زیر سازی به طور کامل انجام شود و بعد از انجام این کار پوشش مناسبی برای کف کابین آسانسور شما انتخاب شود .برای پوشش کف آسانسور می توان از انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق استفاده کرد. در بعضی موارد هم از موکت های قابل شستشو برای کفپوش کردن کابین استفاده می شود.
 • تعویض و نوسازی سقف کابین: از مهم ترین اقدامات مهم برای بازسازی و نوسازی آسانسور تعویض و نوسازی سقف کابین می باشد که برای سقف آسانسور مورد نظر می توان از ورقه های استیل ، آینه و یا سقف کاذب استفاده کرد .
 • نورپردازی فضای داخل آسانسور: یکی دیگر از مهم ترین نکات نور پردازی فضای داخل آسانسور می باشد که باید به آن توجه بسیاری کرد ، اگر از پوشش سقف کاذب در قسمت سقف آسانسور خود استفاده کرده باشید می توانید انواع لامپ های فلورسنت و LED را برای نورپردازی فضای داخلی آسانسور خود به کار ببرید .
 • پوشش فضای داخلی آسانسور: برای پوشش داخلی کابین آسانسور مورد نظر می توان از ورق های استیل ، آینه ، ام دی اف و فرمیکا استفاده نمود که ورق های استیل ، زیبا تر از دیگر پوشش ها می باشند و دوام بیشتری را دارند و همینطور ورق های استیل ضد خش و ضو پوسیدگی می باشند و کاربرد بیشتری را نسبت به دیگر مدل ها دارند .
 • آینه کاری کابین آسانسور: اگر آسانسور شما از آن دسته آسانسور هایی است که از آینه های قدیمی و مات استفاده شده است می توان آن ها را با آینه های ساده و تمیز جایگزین کرد که این آینه ها در مدل های جدید آینه کاری داخل کابین به صورت خیلی ساده انجام می شود و دستگیره استیلی در کابین وجود ندارد .
 • تعمیر صفحه کلید آسانسور: یکی دیگر از نکات مهمی که در بازسازی و تعمیر اسانسور بسیار مهم می باشد پنل های کنترل آسانسور می باشد که در هنگام بازسازی و تعمیر اسانسور باید به آن توجه بسیاری داشت . در زمان بازسازی و تعمیر اسانسور خود می توانید از صفحه کلید های معمولی استفاده نمود یا صفحات دیجیتال و پیشرفته را برای آسانسور خود انتخاب کنید که جدید تر هم می باشند .

کارهای مهم در نوسازی و تعمیر آسانسور

این موضوع را باید جدی بگیرید که بازسازی و تعمیر اسانسور را حتما به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید زیرا آن ها به نوع و جنس متریال ها و مصالح برای بازسازی توجه می کنند و با توجه به وزن کلی کابین آسانسور ، تغییرات لازم را اعمال می کنند . به این موضوع هم باید بسیار توجه داشت که شرایط و تجهیزات آسانسور یک مجتمع مسکونی با تجهیزات آسانسور یک مجتمع اداری و تجاری فرق دارد ، افراد متخصص و حرفه ای برای بازسازی و تعمیر آسانسور به قدرت موتور آسانسور توجه می کنند و با توجه به قدرت موتور آسانسور و نوع کاربری آسانسور کار های لازم را در کابین آسانسور اعمال می کنند تا فضای آسانسور استاندارد نو و تمیز شود .

بازسازی و تعمیر آسانسور خود را به چه کسی بسپارید؟

داشتن یک آسانسور سالم و تمیز در ساختمان های مسکونی و اداری از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد زیرا موجب حفظ امنیت جان افراد می شود و مانع از بروز اتفاقات غیر منتظره نیز می شود و به همین دلیل به شما حتما توصیه می کنیم که برای بازسازی و تعمیر آسانسور خود به شرکت خدمات آسانسور جامعی مراجعه کنید که تخصص و تجربه کافی را برای انجام این کار داشته باشد و تعمیر کار آسانسور آن مرکز بتواند این کار مهم را به خوبی و متعهدانه انجام دهد .

عوامل موثر بر هزینه بازسازی آسانسور

به طور کلی عوامل موثر بر روی هزینه بازسازی و تعمیر آسانسور و سایر موارد دیگر کابین آسانسور شامل موارد گوناگونی می شود که در پروژه های بازسازی اسانسور یک ساختمان می تواند از نوع فنی و موتوری و یا تزئینات کابین می باشد که گاهی بازسازی به دلیل آسیب هایی که در اثر استفاده زیاد و نا مناسب اهالی اتفاق می افتد مانند شکستگی پنل ها و یا آسیب هایی که به صفحه کلید لاجرم می کند که در هر صورت باید از قیمت بازسازی اسانسور و هزینه های بازسازی اسانسور کابین آسانسور اطلاعات کافی داشته باشیم برای محاسبه از قیمت بازسازی اسانسور لازم است که اقدامات زیر را باید در نظر بگیریم

 • تعویض صفحه کلید طبقات
 • استیل کاری کابین آسانسور
 • نوسازی کابین فرسوده
 • نصب پنل های استیل
 • نصب روکش در آسانسور

به طور کلی متریال های مورد استفاده نقش بسیار مهمی بر روی قیمت بازسازی کابین آسانسور دارند ، متریال های دیگری که در بازسازی کابین آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد ام دی اف و فرمیکا نام دارند که این مدل ها نسبت به استیل دارد بنابراین اگر به دنبال بازسازی هستید می توانید این نوع متریال ها را انتخاب کنید .

عوامل موثر بر هزینه بازسازی آسانسور

متریال های مورد استفاده، نقش تعیین کننده ای بر روی قیمت بازسازی کابین آسانسور دارند. متریال های دیگری که در بازسازی کابین آسانسور مورد استفاده قرار می ‌گیرد ام دی اف و فرمیکا است که قیمت کمتری نسبت به استیل دارد. بنابراین اگر به دنبال بازسازی ارزان کابین آسانسور هستید، می توانید این نوع متریال را انتخاب کنید.

همچنین محل قرار گیری ساختمان در برآورد هزینه بازسازی کابین آسانسور نقش مهمی دارد. برای مثال هزینه بازسازی کابین آسانسور در یک برج لوکس بالای شهر بیشتر از قیمت بازسازی کابین آسانسور یک ساختمان معمولی نهایتا پنج طبقه تمام خواهد شد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بازسازی آسانسور همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .