خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/09/09 بدون نظر Uncategorized
همان طور که گفته شده کابین آسانسور یکی از اصلی ترین بخش های قطعات آسانسور به حساب می آید که این قطعه موجود در آسانسور دارای انواع مختلفی است که در طرح ها و ابعاد مختلف موجود ساخته شده و عرضه می شود . ساخت این قطعه از آسانسور سلیقه مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است که مجموعه فنی مهندسان با داشتن دانش خود ساخت این آسانسور را با انواع طرح ها و مدل های مختلف در اختیار استفاده کننده و تقاضا کننده ها قرار می دهند . در ادامه مطلب با کابین آسانسور و انواع و قیمت آن انواع شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید . 

کابین آسانسور چیست ؟

به چارچوب جان پناه آسانسور که در داخل چاهک آسانسور قرار دارد کابین آسانسور می گویند . چگونگی محاسبات کابین آسانسور نسبت به ظرفیت افراد استفاده کننده و متناسب با ترافیم طبقات محاسبه و ساخته می شود و ارتفاع کابین از 190 سانتی متر به بالا و کابین با سقف بلند که ارتفاع آن بیشتر از دو متر می باشد تقسیم بندی می شود . به این نکته هم باید تئجه داشت که این قطعه از آسانسور یک پنجم بهای تمام شده یک پک آسانسور را دارد .

باید در خرید کابین بسیار دقت نمود . این قطعه موجود در آسانسور به همراه موتور آسانسور ، تابلو فرمان ، ریل و درب آسانسور اصلی ترین قطعات آسانسور محسوب می شوند . بیشتر مشتریان خرید آسانسور باید با توجه به ابن قطعات از پکیج مناسب خود را انتخاب کنند .

کابین آسانسور چیست ؟

قیمت کابین آسانسور

بهای قیمت کابین آسانسور با استفاده از گزینه های مختلف تعیین و سپس قیمت گزاری می شود . به طوری که جنس کابین ، انداره و ابعاد ، ارتفاع ، ظرفیت و سایر موارد در تعیین بهای تمام شده یک کابین  بسیار موثر است . باید این را بدانید که هر چه ابعاد و اندازه کابین  بزرگ تر باشد قیمت آن هم بیشتر خواهد بود . البته برخی از واحد های ساخت کابین کابین با ظرفیت 4 الی 6 نفره را با یک رنج قیمت در نظر می گیرند . باید بدانید که کابین هایی که با استیل ساخته می شوند قیمت بالا تری را نسبت به کابین ام دی اف و کابین فرمیکا را دارا هستند ، به این دلیل که ورق استیل نسبت به ام دی اف و فرم قیمت بالا تری را دارد این را هم باید بگوییم که کابین های استیل ظاهری زیبا تر نسبت به ام دی اف و فرمیکا دارد .

انواع کابین آسانسور

همان طور که معلوم است کابین آسانسور دارای انواع مختلفی است به طوری که تمامی سلیقه مشتریان خرید آسانسور را در خود جای می دهد . این کابین بسته به نوع کابرد آن ، ابعاد ، سلیقه مشتریان ، منطقه مورد استفاده و … موارد انتخاب می شود . این نکته را هم باید در نظر گرفت که انتخاب یک کابین مناسب می تواند آسانسور را هم از لحاظ ایمنی و هم از نظر زیبایی بهینه کند . در ادامه شما را با انواع آسانسور آشنا خواهیم کرد و برای هر یک توضیحاتی را هم دادیم پس با ما همراه باشید .

  • کابین  تمام استیل
  • کابین نیمه استیل
  • کابین ام دی اف
  • کابین فرمیکا
  • کابین پاناروما

کابین آسانسور تمام استیل : در کابین تمام استیل در دیواره ها ، دیواره ها و تمام نوار ها ورق هایی را مورد استفاده قرار می دهند که از جنس استیل هستند و تماما با سقف و زوار ها برابر می باشد . معمولا برای این کابین از کفپوش سنگ نیز استفاده می کنند . این نوع از کابین دارای طرح های مختلفی هستند که برای مثال می توان به کابین استیل خشدار ، دودی طلایی خشدار میرور ، تایل ، گندمی میرور ، گندمی طلایی و سایر موارد اشاره نمود .

کابین نیمه استیل : در کابین نیمه استیل دیواره ها و پوشش های آن از استیل نیم و از ورق های ام دی اف استفاده و ساخته می شوند که به آن کابین نیمه استیل می گویند که با ترکیب استیل و ام دی اف د آن زیبایی خاصی را به آن جلوه داده اند که در بسیاری از پروژه های نصب و راه اندازی آسانسورر این مدل از کابین مورد استفاده قرار می گیرد .

کابین آسانسور ام دی اف : در کابینی که از ام دی اف برای پوشاندن دیواره ها استفاده می کنند کابین آسانسور ام دی اف دار می گویند که معمولا از این نوع کابین بیشتر اوقات در ساختمان های مسکونی که با تعداد واحد کم ساخته می شوند و ترافیک آن ها کم تر است مورد استفاده قرار می گیرد . باید این نکته را هم در نظر گرفت که با توجه به قیمت کمتر ام دی اف نسبت به کابین  استیل در پروژه های انبوه سازی مورد استفاده قرار می گیرد .

کابین فرمیکا : در ساخت کابین فرمیکا به جای استفاده از ام دی اف از فرم ها استفاده می شود که قیمت آن نسبت به ام دی اف مناسب تر است که از نظر ظاهری هم شباهت بسیار زیادی با کابینت ام دی اف دارد .

انواع کابین آسانسور

بازسازی کابین آسانسور و اهمیت آن

بسیاری از آسانسور ها عمر بسیار طولانی را دارند . این موصوع در تعمیر و نگه داری آسانسور ها که حتما باید در جهت امنیت انجام شود یک موضوع بسیار مهم و کلیدی است . همچنین وضعیت های داخل کابین  بر اساس مدل های قدیمی هستند و با تغییرات وز اصلا سازگار هستند . برای این که به فکر عوض کردن کا کابین آسانسور باشید و با یک هزینه بالا می توانید از یک روش دیگر تعمیر برای استفاده دوباره استفاده کنید .

محتوای داخل کابین آسانسور

همان طور که گفتیم پوشش های داخل کابین  امروزه با استفاده از انواع ورقه های استیل ، ام دی اف و فرمیکا انجام می شود . استفاده از ورقه های استیل ضد خش به دلیل داشتن مرغوبیت ، کیفیت و کارایی بالا تر و استحکام و زیبایی نسبت به پوشش دیگر کابین ها بعنی فرمیکا و ام دی اف از قیمت بالا تری برخوردار است که معمولا در بیشتر ساختمان ها از ام دی اف استفاده می شود .

در بسیاری از موقع پوشش های داخلی کابین را می توان با استفاده از آینه محیط کابین را زیبا تر کنید .

سقف کابین آسانسور

یکی دیگر از انواع کار هایی که در تعمیر و باز سازی آسانسور مد نظر گزفته می شود و مورد استفاده قرار می گیرند تعویض و بازسازی و نوسازی کابین می باشد که معمولا سقف آسانسور با استفاده از ورقه استیل و یا آینه این کار انجام می شود که در نهایت با انجام این کار سقف کاذب برای کابین انجام می شود . انجام نور پردازی های متنوع کابین در پوشش نهایی آن و با به کار گزاشتن لامپ های مورد استفاده در کابین مانند انند فلورسنت و ال ای دی می توانند زیبایی این آسانسور ها را دو چندان کنند .

در ادامه می خواهیم شما را با آینه مورد استفاده در کابین آشنا کنیم پس با ما همراه باشید .

سقف کابین آسانسور

در اینه کاری قدیمی کابین با استفاده از آینه های مات و براق قدی و دستگیره دار و یا مدل های ساده و بدون دستگیره استیل تعویض می شوند که باید توجه کنید که در هنگام به کار بردن موارد مختلف در بازسازی کابین یکی از نکاتی مهمی که برداشت و درک می شود وزن کلی کابین می باشد که با تئجه به قدرت موتور آسانسور باید این تغییرات در کابین اعمال و انجام شود .

موارد مهم در ساخت کابین

کابین ساخته شده را می توان در ابعاد های مختلف و بسته به ظرفیت آسانسور باید ساخت .در ساخت کابین های آسانسور کف ف سقف و دیواره ها که یکی از مواد اصلی برای ساخت یک کابین است محسوب می شود . این کابین ها باید در موادی ساخته شوند که مقاومت بالایی در برابر نیرو هایی که هنگام کارکرد آسانسور به کابین وارد می شود را داشته باشد . برای مثال عمکرد ترمز ایمنی یا پاراشوت لرزش ها و برخورد احتمالی به ضربه گیر ها مواردی از این قبیل ها است .

یکی دیگر از موضوعات مهم در زمان طراحی و باز سازی آسانسور چاه آسانسور نیز می باشد که این مواردی همچون مساحت ، شکل و ابعاد اتاق آسانسور که برای تولید کنندگان ، سازندگان و مالکین ساختمان باید بسیار مهم باشد . برای یک سازنده اتاق اسانسور این موضوع بسیار مهم است که تعیین ابعاد کابین متناسب با طراحی چاه آسانسور و ظرفیت آن صورت می گیرد که این ابعاد به شکل معمول توسط شرکت های سازنده اسانسور با توجه به چارچوب و مقررات و استاندارد کابین اسانسور تعیین می گردد .

مشخصات اصلی کابین

  • حداقل ارتفاع کابین و درب کابین باید دو متر باشد
  • داشتن یک سیستم ایمنی مناسب بسیار مهم است
  • یکی دیگر از موارد مهم روشنایی در کابین است
  • دیوارها، سقف و بدنه و کفشک باید مقاوم و ضد حریق باشد.
  • جز درب ورودی کابین، دریچه اضطراری و محل تهویه هوا ، باقی باید کاملا پوشیده باشد

بخش های مهم کابین

کابین های آسانسور از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها باهم مرتبط هستند . باید به این نکته توجه نمود که بخش های مهم کابین شامل دیواره ها ، کف و سقف آسانسور باید از لحاظ مکانیکی استحام داشته باشد چرا که این ها اسکلت یک کابین را تشکیل می دهند . نکته دیگری که در مورد کابین بسیار مهم و حائز اهمیت است مقاومت کابین در برابر نیرو های وارده در زمان حرکت کابین و یا هنگام عمل کردن ترمز ایمنی و یا برخورد با ضربه گیر های ته چاهک است .

این کابین ها افراد را جا به جا می کنند و باید در ساخت آن ها دقت کرد و بسیار ایمن باشند . باید دانست که اتاقک ها ، یوک کابین ، کفشک ها و دیواره های کف و سقف کابین باید توان فشار های وارده را داشته باشند به این دلیل که کابین دائما در حال حرکت بر روی ریمل راهنمای آسانسور است . کابین باید کاملا بسته شود و تنها درب آن ها دریچه ای اظطراری و منافذ تهویه هوا در آن ها باشد .

بخش های مهم کابین

کلام اخر

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم و امیدواریم که مطلب قیمت کابین آسانسور برای شما مفید واقع شده باشد . همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .