خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/11/25 بدون نظر Uncategorized

با نمایان شدن شیشه و گذشت سال ها آسانسور شیشه ای ساخته و تولید شده اند که شیشه ها برای اولین بار در چهار هزار سال پیش کشف و استفاده می شده اند . شیشه های ساختمانی نیز حدود دو هزار سالی است که در صنعت های ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند و به شهر های دیگر رنگ و لعاب زیبایی را به ساختمان ها بخشیده است .

در واقع رنگ آمیری شهر های مدرن و جدید توسط شیشه های مختلف قابل انجام می باشد در سبک های گوتیک بود که این شیشه ها توانستند برای همیشه خود را در دنیای پیچیده تا به امروز حفظ می کنند و در تمام دنیا فراگیر می باشد . دلیل این ماندگاری به دلیل ورود بیشتر آن به داخل فضا ها می باشد و شیشه ها تنها موادی هستند که در صنعت ساختمان سازی که نور را بی واهمه و فراگیر به داخل ساختمان ها انتقال می دهند .

این موضوع را باید بدانید که شیشه ها کم کم فراگیر شده اند و برای کارهای مختلفی ساختمانی مانند پنجره سازی ، ساخت دیوار های شیشه ای ، سقف و در آخر آسانسورهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گرفت . آسانسور های شیشه از لحاظ فنی در دو مدل ساخته می شود مدل اول کششی و مدل دیگر آن هیدرولیکی می باشد که هر یک از آن ها در جایی کاربرد خود را دارد .برای برج ها و ساختمان های بلند از آسانسورهای شیشه ای کششی مورد استفاده قرار می گیرد که توسط یک سیم بکسل و وزنه عمل حرکت انجام می گیرد اما در مدل آسانسورهای شیشه ای هیدرولیکی بدون استفاده از یک جسم خارجی آسانسور ها حرکت می کنند پس این آسانسور ها بسیار زیبا می باشند زیرا هیچ گونه جسم خارجی که باعث اغتشاش بشری شود وجود ندارد این مدل از آسانسور های شیشه را در طرح های مختلف مانند دایره ای و مکعبی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد .

آسانسور شیشه ای

کابین آسانسور شیشه ای

کابین هایی که با شیشه ها ساخته می شوند بسیار اهمیت دارند که این کابین ها در دو مدل ارائه می شوند .

آسانسورهای شیشه ای گرد : آسانسورهای شیشه ای کابین ها شیشه قوس دار می باشند و ظاهر آن ها گرد و نیم گرد می باشند این کابین های قوس دار در صورتی که جنس آن ها از شیشه باشند معمولا وارداتی می باشند اما اگر این کابین ها از جنس پلی کربنات می باشند که یک نوع طلق می باشند که برای کابین ها مورد استفاده قرار می گیرد که در کشور ما نیز موجود می باشد اما این کابین های شیشه ای به سختی وارد می شوند و در صورتی که خواهان کابین های نیم گرد می باشید باید سفارش داده شود و قیمت حدودی آن از 18 تا 20 میلیون تومان باشد ، آسانسورهای شیشه ای گرد مناسب افرادی است که به دنبال آسانسورهای شیشه ای لوکس برای ساختمان های خود می گیرند .

آسانسورهای شیشه ای مدل مربعی : مدل دیگر آسانسور های شیشه ای کابین ها مربعی می باشند که در حالت گرد یا نیم گرد نمی باشند و توسط افراد متخصص اندازه گیری می شود ،شاسی گیری توسط تکنیسین ها انجام می شود و برای کابین آن ها از شیشه استفاده می کنند و معمولا در مکان هایی که دو طبقه در منزل و یا در شرکت های به ظاهر شیک اهمیت بسیاری می دهند کاربردی بیشتری را دارند .

آسانسورهای شیشه ای خانگی : این نوع از آسانسور ها در خانه های دوبلکس و یا برای آپارتمان های تا ارتفاع پنج طبقه مناسب می باشد و برای رفت و آمد های همیشگی طراحی شده اند . برای ساخت این نوع از آسانسور ها معمولا از مدل آسانسورهای شیشه ای هیدرولیکی مورد استفاده قرار می گیرد ، دلیل اینکه از آن ها استفاده می کنند به دلیل ارتفاع کم آسانسور شیشه ای خانگی می باشد و دلیل دوم آن به این دلیل است که آسانسورهای شیشه ای خانگی بیشتر در داخل منازل می باشند و جزو دکوراسیون داخلی منزل به کار برده می شود و زیبایی در آسانسور های شیشه ای در منازل حرف اول را می زنند .

این نوع از آسانسور ها دارای ویژگی های مختلفی هستند که این نوع آسانسور را از آسانسور های دیگر جدا می کند که این ویژگی شامل موارد زیر می شود .

  • قابلیت جابجایی حداکثر تا 6 نفر
  • اندازه کابین آسانسورهای شیشه ای خانگی از 70 سانتی متر تا حداکثر 140 سانتی ‌متر
  • حداکثر فاصله جابجایی تا ارتفاع 15 متری

آسانسور های شیشه ای نوع دیگری دارند که همان هوم لیفت ها هستند که در خانه های قدیمی و مکان هایی که از قبل آسانسور نصب نشده است قابلیت استفاده کردن از آن ها را دارند و بسیار هم به صرفه می باشند . این نوع آسانسور ها برای ساختمان های 2 و یا 4 طبقه مناسب می باشد و میزان مصرف برق آن ها نسبت به آسانسور های دیگر کمتر می باشد .

درب آسانسور شیشه ای

درب هایی که برای آسانسور های شیشه ای استفاده می شوند کاملا اتوماتیک می باشند و ابعاد این درب ها بین 70 تا 120 سانتی متر می باشند که این نکته را هم باید بدانید که این ابعاد با توجه به ارتفاعی که دارند و آسانسور مورد نظر متغیر می باشد .

قیمت آسانسور شیشه ای

موارد مختلفی در قیمت آسانسور های شیشه ای تاثیر گذار می باشد که شامل ابعاد ، جنس، ارتفاع ، نوع و مدل آسانسور شیشه می باشد . برخی از اجزای این نوع آسانسور ها به دلیل وارداتی بودن آن ها به قیمت ارز بستگی دارند و بر قیمت آسانسورهای شیشه ای تاثیر خود را می گذارند . به همین دلیل است که اگر شما از آن دسته افرادی هستید که طرفدار و خواهان آسانسورهای شیشه ای برای ساختمان های خود می باشید از قیمت آن نیز ابتدا سر در بیاورید و سپس اقدام به نصب آن ها کنید .

در این نوع از آسانسور های شیشه ضخامت شیشه های لمینت مورد استفاده و تعداد لاله های آن تاثیر مستقیمی را بر روی قیمت آن می گذارد . قیمت این نوع از آسانسور ها به دلیل زیبایی چشم گیری که دارند و تاثیر آن بر روی نمای ساختمان ها نسبت به نمونه های دیگر آن قیمت بیشتری را دارند اما کار آن ها با کیفیت تر می باشند .

  • قدرت مورد استفاده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد از طرفی هم ظرفیت و یا قدرت آسانسور نیز مرتبط با قدرت موتور آسانسور می باشد و این دو عامل بر قیمت آسانسور شیشه تاثیر بسزایی را می گذارد
  • هزینه اجرا و یراق‌آلات آسانسورهای شیشه ای گرد بیشتر، در نتیجه قیمت آسانسور پانوراما نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است.

در آسانسور هایی که دور آن ها با کابین های آسانسور های شیشه ای یکی هستند شیشه کمتری در آن استفاده می شود و در آخر قیمت آسانسورهای شیشه ای کمتر می باشد .

قیمت کابین شیشه ای

قیمت کابین های آسانسور شیشه به دلیل ظاهر زیبا و جذابی که دارند و تاثیر زیبایی بر روی ساختمان ها نسبت به کابین های دیگر دارند بالا تر می باشد و هر چه ضخامت و تعداد لایه های شیشه های کابین آسانسور بیشتر باشد حتما قیمت آن نیز بالا تر می باشد . از عوامل دیگری که بر روی هزینه کابین آسانسور تاثیر می گذارد قدرت موتور می باشد زیرا ظرفیت آسانسور به طور کامل به قدرت موتور آسانسور ربط دارد . قیمت آسانسور هایی که دور آسانسور و هم کابین آن ها یکی و شیشه ای باشد به دلیل این که شیشه کمتری در آن ها استفاده می شود قیمت پایین تری دارند . در آسانسور هایی که از نوع پانوراما می باشد به دلیل بیشتر بودن هزینه های اجرا و یراق آلات قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارند .

قیمت کابین شیشه ای

ابعاد آسانسور شیشه ای

ابعاد این نوع از آسانسورهای شیشه ای بسیار متفاوت می باشد و می توان انواع این ظرفیت ها را برای آن ها در نظر گرفت اما به طور کلی انتخاب یک ابعاد آسانسورهای شیشه ای با توجه به نیاز می تواند برای افراد یک کمک کننده نیز باشد .

  • ابعاد این آسانسورهای شیشه ای با توجه به این موضوع که از چه نوع آسانسورهای شیشه ای استفاده می شود می تواند قابل تغییر نیز باشد .
  • ابعاد آسانسورهای شیشه ای با توجه به این موضوع که از چه نوع آسانسورهای شیشه ای استفاده می شود می تواند در حال تغییر باشد .
  • ایعاد این نوع از آسانسورهای شیشه ای برای آسانسور هایی که از نوع کششی می باشند بیشتر از آسانسور های هیدرولیکی می باشد .
  • قدرت موتوری که در این نوع آسانسور ها استفاده می شود در ابعاد آسانسورهای شیشه ای تاثیر گذار می باشد .
  • ابعاد آسانسورهای شیشه ای گرد نسبت به سایز طرح‌ها به 30 تا 40 درصد فضای بیشتری نیاز دارد.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله آسانسورهای شیشه ای همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .