خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/12/01 بدون نظر Uncategorized

امروزه قیمت آسانسور در کشور ما با توجه به نوسانات بازار ارز قابل تعیین می باشد که برای دریافت قیمت روز آسانسور مانند آسانسور های مسکونی ، تجاری ، اداری با توجه به انواع آسانسور های کششی ، هیرولیک ، گیربکس روملس و دیگر موارد یک سری اقدامات مطلوب صورت گرفته است .

آسانسور ها و یا بالابر ها وسیله هایی برای انتقال افراد از طبقه ای به طبقه ای دیگر می باشد که در واقع اتاقک آن ها متحرک می باشد که می توان با استفاده از آن ها به طبقات بالاتر رفت ، در تعریف دیگ این وسیله به مجموعه ای از تجهیزات حمل و نقلی گفته می شود که انتقال عمومی مردم و یا وسایل بین طبقات ساختمان را برای افراد مختلف فراهم می کند . هر وسیله ای توسط سک موتور نیروری لازم را برای حرکت کردن به دست می آورد آسانسور نیز همینطور است با استفاده از موتور آسانسور نیروی لازم برای حرکت عمومی را برای کابین آسانسور فراهم می کند ، همچنین فرمان های لازم برای توقف های خودکار و کنترل آسانسور توسط تابلو های فرمان آسانسور صورت می گیرد . در ادامه شما را با آسانسور و قیمت آسانسور آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آسانسور چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر از ابتدا شما را با آسانسور آشنا کنیم سپس به ادامه موضوع بپردازیم ، آسانسور و یا همان بالابر ها یکی از آسان ترین نوع حمل و نقل در داخل ساختمان های بلند می باشد با اینکه حتی می توان با استفاده پلکان ها برای رسیدن به طبقات استفاده کرد اما این وسیله یک جایگزین سریع تر و مفید تر برای پله های زیاد یک ساختمان بلند می باشد .

آسانسور چیست؟

این وسیله به عنوان یک تجهیزات عمودی برای حمل و نقل تعریف شده است که برای حمل و نقل و جا به جایی افراد و کالا ها در طبقات ساختمان های مختلف استفاده می شود . و انتخاب پلکان های مختلف برای زمان های خاصی می باشد . نکته ای که ممکن است برای افراد کمی آزار دهنده باشد که است که بخش های کاری آن ها برای افراد پوشیده می شود . از دید فردی که از لابی به طبقه هجدهم یک ساختمان می رود آسانسور به سادگی یک جعبه فلزی با در هایی است که برای طبقه بسته می شود و سپس در یک طبقه دیگر باز می شود . از این وسیله بیشتر در ساختمان های مسکونی و تجاری ، بیمارستان ها و حتی برخی از کتاب خانه ها برای حمل اشیاء مربوط مورد استفاده قرار می گیرد .

قیمت آسانسور

یکی از مهم ترین مشغله های سازندگان این وسیله انتخاب یک آسانسور مناسب برای ساختمان های مختلف می باشد ، یک آسانسوری که با توجه به سلایق افراد ، ابعاد ساختمان و تعداد ایستگاه راه اندازی در ساختمان ها را داشته باشد . این معضل از قطعات مورد استفاده تا کیفیت خدمات انجام شده برای همه سازندگان ساختمان بسیار مهم می باشد .

بهترین معیار برای خرید آسانسور مشاوره با یک شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور می باشد ، باید این موضوع را بدانید که از مهم ترین ملاک انتخاب یک شرکت این است که آیا آن شرکت دارای مجوز طراحی و مونتاژ از وزارت صنایع و معادن و نیز گواهی عضویت در سندیکای آسانسور می باشد . ملاک بعدی در انتخاب یک آسانسور تعداد پروژه های اجرا شده در آن شرکت ها می باشد .

عوامل موثر در قیمت آسانسور

عوامل موثری بر روی قیمت آسانسور می تواند تاثیر گذار باشد که شامل موارد زیر می شود .

 • ظرفیت آسانسور
 • نوع آسانسور
 • قطعات مورد استفاده در آسانسور
 • عمر مفید ساختمان
 • هرچه ظرفیت یک آسانسور بیشتر باشد دارای بهای تمام شده بیشتری خواهد بود .

نوع آسانسور در تعیین قیمت آسانسور

به طور کلی آسانسور ها شامل انواع مختلفی می باشند مانند آسانسور های کششی ، آسانسور های هیدرولیک ، آسانسور های گیربکس و آسانسور ها رومالس هستند که هر کدام از این آسانسور ها دارای یک قیمت متفاوت و شرایط و نصب و راه اندازی متفاوتی را هم دارند برای مثال قیمت آسانسور های از نوع گیربکس دار نسبت به آسانسور های گیرلس از بهای تمام شده کم تری برخوردار می باشند اما آسانسور های از نوع گیرلس بازدهی بیشتری را برای ساختمان ها دارند و مصرف انرژی در آن ها بسیار کم تر می باشد .

بخش های مهم یک آسانسور

آسانسور نیز مانند دیگر وسیله ها دارای بخش های مهمی می باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • وجود یک یا چند اتاقک آسانسور مانند جعبه های فلزی که به بالا و پایین ساختمان می روند .
 • وجود یک نیروی مقاوم که به اتاقک آسانسور تعادل خاص خودش را می دهد .
 • داشتن یک موتور الکتریکی که اتاقک های آسانسور را به بالا و پایین ساختمان می برد که شامل یک سیستم ترمز می شود .
 • یک سیستم از کابل ‌های فلزی قوی و قرقره‌ها که بین اتاقک‌های آسانسور و موتورها حرکت می‌کنند.
 • در صورت شکستن کابل‌ها، سیستم‌های امنیتی مختلفی برای حفاظت از کسانی که درون اسانسور هستند وجود دارد.
 • ساختمان های با تعداد طبقات بالا یک سیستم کنترل الکترونیکی می باشد که با استفاده از الگوریتم ساختمان اتاقک های مختلف آسانسور را به طبقات مناسب هدایت می کند تا اطمینان کامل را داشته باشند که افراد زیادی با سریع‌ ترین و بهترین روش بالا و پایین می‌ روند (خصوصا در ساختمان‌های بسیار بزرگ و شلوغ در ساعات اوج ازدحام مهم است).

بخش های مهم یک آسانسور

همه سیستم های هوشمند به گونه ای برنامه ریزی شده اند که در ابتدای روز افراد زیادی را به بالا ببرد و در آخر روز برعکس آن را پایین آورند .

انواع آسانسور

آسانسور ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که می توان آن ها را در موقعیت های مختلف برای اهداف مختلفی ساخته می شوند .

آسانسورهای مسافربر:

آسانسور هایی که از نوع مسافر بر می باشند برای حمل افرادی طراحی شده اند که می توانند آن ها را در شکل های مختلفی بسازند و از آن جایی که این آسانسور ها برای حمل و نقل افراد ساخته می شوند باید شرایط و استاندارد های خاصی را برای اطمینان از ایمنی آن ها در نظر گرفته شود ، این نوع از آسانسور ها را می توان در گستره ای از اندازه ها قرار دهید و تعداد مختلفی از مسافران با با استفاده از آن ها حمل کرد .

آسانسور های مسافر بر را می توان در طرح های مختلف ، در داخل و خارج کابین ساخت پس می تواند با یک طراحی و سبک فضای اطراف آن هماهنگی داشته باشد . این نوع از آسانسور ها در موقعیت های مختلف مانند مراکز خرید و حتی اقامت گاه های خصوصی مورد استفاده قرار داد . این آسانسور سریع تر از انواع آسانسور های دیگر می باشند چون بیشتر آن ها ساختمان های مرتفع مورد استفاده افراد قرار می گیرد که در آن مسافران ممکن است از چندین طبقه با استفاده از آن ها عبور کنند . این نوع از آسانسور ها می توانند یک سری تجهیزات دیگری را هم داشته باشند که شامل صفحه نمایش تلوزیونی ، بلند گو برای بخش موسیقی یا اعلان‌ها، آگهی‌ها و تبلیغات صوتی و تصویری می باشد .

آسانسورهای شیشه ای:

این نوع از آسانسور های شیشه ای نوعی از آسانسور های مسافر بری می باشند که در و دیواره های شیشه ای دارند این نوع از آسانسور ها می توانند در هر شرایطی که یک بالابر مسافربر استفاده می شود مورد استفاده قرار گیرد اما به عنوان یک جایگزین شیک تر برای ساختمان ها عرضه می شود . آسانسور های شیشه ای بیشتر به دلیل زیبایی که دارند مورد انتخاب افراد قرار می گیرند ، در حالی که وسیله ای برای حمل و نقل فراهم می کنند خود آن ها می توانند روشی برای حفظ سبک ساختمان ها شود .

جنس کابین های شیشه ای از یک نوع شیشه به نام لمینت می باشد که این نوع شیشه ها را در مقابل ضربه بسیار مقاوم می کند و اگر در اثر یک ضربه بسیار قوی شکسته شود اصلا نمی ریزد و در جای خود قرار می گیرد .

آسانسورها خدماتی: 

این نوع از آسانسور ها برای حمل مسافر ها طراحی نشده است بلکه برای حمل برخی از کالا ها طراحی و ساخته شده اند و این موضوع به این دلیل است که این آسانسور ها مجبور نیستند که استاندارد های مورد نیاز برای آسانسور های مسافر بری را فراهم کنند .

انواع آسانسور

آسانسورهای غذا بر:

این نوع از آسانسور های غذا بر در محیط آشپزخانه ، رستوران ها ، هتل ها و … مورد استفاده افراد قرار می گیرند که این آسانسور های کوچک بیشتر برای انتقال غذا از آشپرخانه به محل سرو آن به کار گرفته می شود ، همچنین آن ها می توانند در محیط های دیگر مانند بیمارستان ها و یا ادارات مورد استفاده افراد قرار می گیرد .

آسانسورهای دستی:

آسانسور هایی که از نوع دستی می باشند برای حمل کالاهای بزرگ روی قفس های چرخ دار و متحرک طراحی و ساخته شده اند که بسیاری از آن ها در یک فروشگاه و یا هر محیط دیگری که ممکن است برای حمل و نقل کالا بین طبقات لازم باشد پیدا می شود .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .