خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1399/11/29 بدون نظر Uncategorized

به طور کلی بالابر های خانگی در دسته بالابر های از نوع هیدرولیکی قرار می گیرند که قیمت بالابر خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد . این بالابر ها به دلیل کاربردی که دارند در مکان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد ، این نوع از بالابر ها باید دارای صدای کم و امنیت بالایی باشند و به همین دلیل از یک نوع پاور یونیت هیدرولیکی استفاده کرد .

بیشتر این نوع از آسانسور های خانگی مناسب برای افراد سالمند و کم توان به می باشد که توانایی لازم را برای بالا و پایین کردن از پله ها را ندارند می باشد . همچنین این نوع از بالابر ها در جا به جایی افراد و بار در بین طبقات رستوران ها و خانه ها و فروشگاه هایی که توانایی استفاده از آسانسور را نداشته باشند بسیار مناسب می باشد . در ادامه شما را با بالابر های خانگی و قیمت بالابر خانگی آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

بالابر خانگی چیست؟

در دنیای امروزی به دلیل رواج پیدا کردن آپارتمان نشینی وجود آسانسور و بالابر های خانگی یکی از نیاز های مهم و اساسی هر ساختمانی می باشد که باید هنگام ورود به آپارتمان اولین گزینه برای رفتن به طبقات بالاتر را داشته باشند . حالا ممکن است به دلیل قدیمی بودن بسیاری از آسانسور ها و یا سیستم های معماری ناقص ساختمان ها سیستم بالابر در بسیاری از ساختمان ها کار گزاشته نشده باشد .

بالابر خانگی چیست؟

امروزه با توجه به رواج آپارتمان نشینی, وجود آسانسور و بالابر خانگی نیازی مهم در هر ساختمانی می باشد که هنگام ورود به آپارتمان اولین گزینه برای دسترسی به طبقات آسانسور یا بالابر است. اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم بالابر های خانگی به ماشینی اطلاق می شود که برای حمل بار و افراد و یا انجام کار در ارتفاع جهت انتقال بار و … به کار برده می شود . بالابر های خانگی دارای کاربرد های مختلفی می باشند که تفاوت های بسیاری با بالاکشنده و چرثقیل ها دارند که ممکن است با شنیدن نام بالابر به یاد وینچ های ساختمانی که برای بالا کشیدن  مصالح های مختلف ساختمانی به طبقات بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد بیفتد .

به طور کلی بالابر های خانگی دارای عواملی مانند ظرفیت ، نوع کاربرد و نوع مکانیزم خاص و … هستند و اگر شما ساختمانی دارید که دارای مشکلی مانند نداشتن آسانسور می باشد و برای حل این مشکل به دنبال یک راه حل درست و اساسی و همچنین کم هزینه می باشید باید یک بالابر را انتخاب کنید .

مشخصات فنی بالابر خانگی

به طور کلی مکانیزم ساخت بالابر های خانگی ، بالابر های فروشگاهی و بالابر های رستورانی همه آن ها بر اساس مکانیزم هیدرولیکی می باشند و از پاوریونیت هیدرولیکی استفاده می شود و فقط نوع کاربری آن ها با هم متفاوت می باشد و به همین دلیل آن ها را با نام هایی مانند بالابر های فروشگاهی و بالابر های رستورانی و بالابر های مغازه شناخته می شوند .

ویژگی بالابر های خانگی 

به طور کلی بالابر های خانگی دارای ویژگی های متفاوتی می باشند که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • قابلیت کارکرد با برق تک فاز و سه فاز
 • پاوریونیت های ایتالیایی
 • امکان کارکرد با برق ups
 • امکان کنترل و فرمان پذیری از روی کابین
 • سیستم امنیتی تشخیص مانع در زیر کابین
 • سیستم ضد سقوط پاراشوت
 • عدم نیاز به حفر چاهک
 • پشتیبانی فنی 24 ساعته قدرتمند

در ادامه شما را با مزایای بالابر های خانگی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • صدای کم
 • امنیت بالابری
 • صرفه جویی در برق (عدم استفاده از نیروی برق در هنگام پایین آمدن)
 • ظرفیت بالابری دلخواه

انواع بالابرهای خانگی

بالابر های خانگی دارای انواع مختلفی می باشند که در ادامه شما را با انواع بالابر های خانگی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

بالابر خانگی متحرک : 

یکی از انواع بالابر های خانگی بالابر های خانگی متحرک می باشند و معمولا برای ساختمان های مورد استفاده قرار می گیرد که ساختمان های یک طبقه تا چهار طبقه ساخت ، نصب و راه اندازی می شود .

بالابر خانگی هیدرولیکی : 

یکی از پر فروش ترین نوع بالابر های خانگی ، بالابر های خانگی هیدرولیکی می باشند که این مدل با توجه به راحتی استفاده و امنیت بسیار بالای آن نه تنها در منازل بلکه در مکان های دیگر مانند فروشگته ها و کارخانجات و در موارد دیگر مورد استفاده افراد قرار می گیرد . این نوع بالابر ها با توجه به ابعاد و ساده بودن و یا نبودن آن ها می تواند دارای قیمت های متفاوتی باشند

بالابر خانگی شیشه ای : 

بالابر های خانگی از نوع شیشه ای می تواند در زیبایی ساختمان ها نقش بسیار زیادی بگذارد ، طراحان بالابر ها همیشه در حال زیبا تر نشان دادن و به روز کردن طراحی بالابر های مختلف هستند تا در حین این که کارایی و امنیت آن ها را چند برابر کنند زیبایی خانه و شکل آن ها را زیبا تر کنند .

انواع بالابرهای خانگی

بالابر خانگی راه پله : 

بالابر های خانگی راه پله را بیشتر در خانه های استفاده می کنند که دارای سالمندان نا توان هستند که توانایی بالا رفتن از پله ها را ندارند و این بالابر های خانگی می توانند برای جا به جایی وسایل و بار هم مورد استفاده قرار می گیرد که این موضوع می تواند کار حمل و بالا و پایین بردن وسایل ها را بسیار راحت تر کند .

 

بالابر خانگی کابین دار

در واقع بالابر های خانگی کابین دار همان بالابر های خانگی هیدرولیکی و یا ساده می باشند که دارای کابین می باشند و این کابین دار بودن آن ها می تواند موجب افزایش امنیت استفاده کنندگان می  باشد که هم در قیمت نهایی آن ها تاثیر بسیار زیادی را خواهد گذاشت .

بالابر خانگی ساده : 

از انواع دیگر بالابر ها ، بالابر های خانگی ساده می باشند که به دلیل نداشتن کابین و هیدرولیکی نبودن آن ها از ارزان ترین نوع بالابر های خانگی می باشند . 

ابعاد بالابر خانگی

معمولا ابعاد بالابر های خانگی در سایز های کوچک تولید و ساخته می شوند که حدود 1.5 متر مربع در 1.5 است اما شما می توانید برای سفارش بالابر خود و اندازه گیری آن ها با کارشناسان تماس بگیرید و با توجه به متراژی که دارید بالابر های شما ساخته شود . در ادامه شما را با قیمت بالابر خانگی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

قیمت بالابر خانگی

به طور کلی قیمت بالابر خانگی به عوامل مختلفی وابسته است ، هزینه نصب بالابر خانگی که شامل دستمزد افراد نصاب می باشد و همچنین ابعاد بالابر های خانگی محل نصب بالابر ، هیدرولیکی بودن یا نبودن بالابر ها ، کابین دار بودن یا نبودن آن ها بستگی دارد .

تعمیر و نگه داری بالابر خانگی

برای اینکه عمر بالابر های خانگی شما بیشتر باشد بهتر است به چند نکات زیر توجه داشته باشید .

 • در سیستم های از نوع گیربکسی ، گیربکس باید همیشه در حال بازدید باشد تا آن ها بدون صدای اضافی کار کنند .
 • گیربکس بالابر باید همیشه و در همه حال دارای واسکازین باشد .
 • در بالابر های از نوع هیدرولیک دارد شیلنگ های متصل شده در آن ها مورد بازدید 3 ماه یک بار قرار داده شود .
 • ریل های مورد استفاده در بالابر های از نوع خانگی بدون له شدگی و کج شدن لبه ها نصب و مورد استفاده آن ها قرار می گیرد .
 • سوئیچ های استفاده شده در بالابر های خانگی به دور از آب و رطوبت باشد.
 • باید از سنسور های استفاده شده در بالابر های خانگی هر دو ماه یک باز بازدید شود تا مشکلی برای آن ها پیش نیاید .
 • سرویس جامع سالیانه توسط سرویس کار مجرب
 • استفاده متعارف از بالابر های خانگی

قیمت بالابر خانگی

چرا باید آسانسور در خانه خود نصب کنیم؟

شاید وجود هر نوع بالابری در بسیاری از خانه ها یک وسیله لوکس و شیک به نظر بیاید ولی در واقع این گونه نمی باشد و کاربرد آن به طور کلی بیشتر از یک وسیله تجملی و یا یک نوع زرق و برق بیش بینی شده باشد اما مطمئنا وجود برخی از بالابر های خانگی و آسانسور ها زیبایی خاصی را به طراحی داخلی منزل شما می دهد ولی وجود این بالابر ها دارای مزایایی نیز می باشد در ادامه شما را با دلایل منطقی وجود یک آسانسور در منزل را آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • حمل ونقل سریع و راحت: به طور کلی برای بسیاری از افراد این موضوع پیش آمده که بخواهید تعدادی از وسیله های خود را از طبقه ای از منزل به طبقه دیگر منتقل کنید اما ممکن است وسایلی که قصد انتقال آن را دارید شامل چند کیسه باشد و یا حتی یک دست مبلمان که در هر صورت انتقال و حرکت وسایل بالابر بسیار راحت تر از انتقال با راه پله می باشد .
 •  بالابر خانگی باعث افزایش ارزش ملک شما می شود: به طور کلی بالابر های خانگی می توانند قیمت ساختمان شما را تا میلیون ها تومان افزایش دهد و باعث افزایش ارزش خانه شما شود . اگر برای خرید یک خانه اقدام می کنند متوجه این موضوع می شوید که خانه هایی که از سیستم های بالابر خانگی برخوردار هستند نسبت به ساختمان های دیگری که این قابلیت را ندارند بالاتر می باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت بالابر خانگی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .