خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو

سرویس و روش مراقبت از آسانسور

این روزها سرویس ونگهداری اسانسور به عنوان یکی از اجزای اصلی و شاید شیرازه اصلی ساختمان تلقی میشود  و نگهداری و بهینه نگداشتن آن دقدقه اصلی مدیران ساختمانها میباشد .و در عین حال که باعث رفت و آمد آسان ساکنین میشود دارای خطرات بسیاری نیز میباشد که کنترل این موضوع خود امری مهم و استرس زا برای ساکنین و مدیریت ساختمان می باشد و مستلزم نگهداری و سرویس  درست از آسانسور میباشد . سرویس آسانسور باید بگونه ای باشد که هم توجه  به کارایی سیستم شود وهم سیستم بهبود یابد تا در بهینه ترین حالت خود کار کند.

سرویس ونگهداری اسانسور

سرویس ونگهداری اسانسور فراز بام ماهان

رعایت  کامل مقررات واستانداردها وبهره گیــری از نیروی انسانی با تجربه و متعهد و صاحب صلاحیت فنی بعنوان محور انجام  کارها  برای تامین رضایت کامل استفاده کنندگان به  شمار می آید .گرایش عمده این شرکت سرویس ونگهداری اسانسور مختلف بهمراه در نظر گرفتن کیفیت با حداکـــثر ضریب اطمینان و حــداقل  هزینه های  ممکن است .بـا امیــد اینکــه شایسته اعتماد  شما باشیم آرزو داریم بستر همکاری فی مابین فراهم گـردد .

 

       * ویـژگیهــای شــرکـت فراز بام ماهان :

– دارا بودن تخصص سرویس و نگهداری انواع پکیج های اروپایی

– ارسال نیروی مقیم برای نگهداری و سرویس انواع آسانسور

– تعمیر قطعات به نحوی که سیستم در حالت بهینه کار کند .

– رفع عیوب و جنرال سرویس در ابتدای حضور در پروژه

-دارا بودن قویترین گروه فنی و مهندسی جهت ارائه خدمات پس از فروش که دارای اهمیت خاصی     میباشد .

-ارائه  خدمات  مشاوره ای توسط گروه مهندسین در طراحی و انتخاب انواع   آسانـــسورهای صنعتی و پالایشگاهی با  IP  ویژه .

– تعهد و التزام به اخلاق حرفه ای ومهندسی در تمامی شئون کاری .

– تامین بیمه نامه مسئولیت مدنی در قبال آسانسور .

 

بیاد داشته باشیم خدمات مهندسی وپس از فروش به اندازه خودآسانسور دارای اهمیت ویژه ای میباشدچون آسانسور جزء وسایل کاربردی بوده بنابراین سرویس و نگهداری آسانسور مانند سایر وسایل لازم است.به دلیل اهمیت سرویس ونگهداری اسانسور، قرار است شما را بیشتر با سرویس و نگهداری آسانسور آشنا کنیم.

اهمیت سرویس کردن و نگهداری آسانسورها

حداقل مسیر حرکت آسانسور در واحدهای مسکونی عادی 20 متر و در واحدهای مسکونی بلند 60 متر است و احتمال رخ دادن هر اتفاقی در مسیر وجود دارد و اهمیت سرویس کردن آسانسور برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار است.برای رفاه بیشتر در آسانسور استفاده کنندگان باید استرس کمتر و ایمنی بیشتری داشته باشد و سرویس ونگهداری اسانسور راهی برای آرامش و رفاه بیشتر استفاده کنندگان است.اهمیت سرویس کردن و نگهداری آسانسورها

چند نوع سیستم برای سرویس آسانسور را داریم؟

انواع سیستم برای سرویس کردن آسانسور به 9 دسته زیر تقسیم شده است.

 • سرویس آسانسور خراب شده
 • سرویس آسانسور قبل از خراب شدن
 • سرویس کردن و مراقبت از آسانسور
 • سرویس و تعمیرات برای اصلاح آسانسور
 • سرویس برای استفاده کاملتر
 • سرویس و نگهداری ناب
 • سرویس دوره ای
 • سرویس برای اطمینان بیشتر
 • سرویس واکنش سریع

به علت اهمیت ( پر کاربرد بودن ) دو گزینه اول به همین دلیل به شرح هر کدام از دو مورد اول خواهیم پرداخت.

 • سرویس کردن آسانسورهای خراب شده

سرویس و تعمیر پس از خراب شدن با فرض شکسته شدن آسانسور یا خراب شدن و عیب یک قطعه صورت خواهد گرفت یعنی زمانی که آسانسور خراب شود سرویس صورت خواهد گرفت که در ایران بسیار رایج است.

وقتی آسانسور ناگهان خراب شود سرویس کردن مدت زمان بیشتری را لازم دارد چون خرابی یا عیب یک قطعه روی سایر قطعات هم تأثیر خواهد گذاشت و البته هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

 • سرویس کردن آسانسور قبل از خراب شدن

سرویس قبل از خرابی به صورت دوره ای است و باعث عقب افتادن و کمتر شدن تعمیر خواهد شد که به صورت ناگهانی و بی برنامه است.این روش یک روش پیشگیرانه با برنامه و زمان ویژه است که با هدف جلوگیری از فرسودگی غیرعادی آسانسور و کمتر شدن اتفاقات ناگهانی صورت خواهد گرفت. سیستم پیشگیرانه طبق برنامه فعالیت خود را پیش خواهد برد.

مزایای استفاده از روش سرویس پیشگیرانه آسانسور

 

از مزایای سرویس آسانسور قبل از خرابی حفظ آسانسور به صورت برنامه ریزی شده با استفاده از چک لیست ها و کمتر شدن میزان خرابی آسانسورها است. همچنین هزینه ها در بلندمدت کمتر خواهد شد و آسانسور کمتر به روغن کاری و نظافت قطعات نیاز خواهد داشت.

بزرگترین فواید روش پیشگیرانه موارد زیر است.

 • اطلاع از وضعیت آسانسور

چون همه قطعات آسانسور مورد بررسی قرار خواهند گرفت به همین دلیل ایمنی کار مشخص خواهد شد. برای مثال عملکرد ترمزها در زمان توقف یا جریان برق در زمان حرکت همه و همه معلوم و مشخص است.

 • کمتر شدن هزینه تعمیرات

قطعات قبل از خرابی و وارد کردن خسارت عوض خواهند شد و به همین دلیل هزینه اضافی در تعمیرات وجود ندارد.

 • کمتر شدن توقف آسانسور

با پیشگیری و حفظ آسانسور دیگر آسانسور نیاز به تعمیرات بلندمدت و اساسی ندارد و کمتر متوقف خواهد شد.

 • عملکرد شفاف سرویسکار

اگر سرویسکاری در حال نگهداری آسانسور باشد امکان خطا و اشتباه وی در حین انجام کار کم خواهد شد و مدیر ساختمان راحتتر قادر بر نظارت بر عملکرد وی است.

 • اطلاع از نقص های اساسی

زمانی که آسانسور خراب شود اگر ایرادات تکراری باشد پس ایراد بزرگ وجود دارد. برای مثال عوض کردن زودهنگام لنت یکی از ایرادات بزرگ است و در نتیجه برترین شیوه سرویس و نگهداری آسانسور، سرویس قبل از خرابی است.مزایای استفاده از روش سرویس پیشگیرانه آسانسور

آموزش بیشتر سرویس و نگهداری آسانسور

آموزش سرویس کردن و نگهداری آسانسور جزء موارد جدانشدنی در مورد آسانسور است و سخت تر از نصب کردن آسانسور می باشد زیرا اگر زمانی آسانسور خراب شود و پیمانکار دانش و تجربه کافی برای برطرف کردن نقص آسانسور را نداشته باشد تعمیر آسانسور بسیار سخت و دشوار است.آموزش سرویس آسانسور در دو طبقه سرویس تخصصی یا عوض کردن قطعات و سرویس یا تنظیم قطعه است.بیشتر مراحل سرویس آسانسور شامل تنظیم قطعه است. برای عوض کردن یک قطعه از آسانسور باید علم و دانش و حتی تخصص کافی داشته باشید چون برای عوض کردن هر قطعه باید ابتدا قطعه به خوبی نصب شود.

به دلیل کم بودن آسانسورهای سریع و جدید، همه ی اشخاص متخصص قادر به شناخت کامل از مشخصات آسانسور را نخواهند داشت و حتی با حضور و شرکت در نصب آسانسور باز هم قادر به نصب نخواهند بود و آموزش نصب در هر جای به روش خاص خود انجام خواهد شد.همچنین آموزش نصب و ادامه دادن به آموزش به دلیل پیشرفت مداوم صنعت آسانسور نیز مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد.مسولیت آموزش نصب آسانسور بر عهده واحد سرویس و نگهداری است. به همین دلیل با پیشرفته تر شدن صنعت آسانسور و ابداع آسانسورهای جدید تکنسین ها باید نصب، سرویس کردن، مونتاژ، سیم کشی آموزش ببینند.همچنین با رشد صنعت آسانسور باید به نیروی بیشتری آموزش داده شود. در دوره آموزشی علاوه بر آشنایی افراد با ایمنی کار، طرز استفاده، ایمنی، لباس کار و محیط کار نیز آموزش داده خواهد شد.

علت نیاز به آموزش موارد ایمنی آسانسور

نیاز به آموزش موارد ایمنی در سرویس کردن آسانسور به دلایل زیر است.

 • وسایل و ابزار سنگین
 • محیط کوچک
 • ارتفاع بالای آسانسور برای خطر افتادن
 • برق گرفتگی و شوک برقی
 • صدمات بر اثر تصادفات

ارتباط بین صنعت آسانسور با افرادی که به نحوی با آسانسور سروکار دارند ( نصاب، تکنسین، تعمیرکار و حتی سرویسکار ) به وسیله واحد سرویس و نگهداری صورت گرفته است و برای خرابی کمتر آسانسور باید سرویسکار و نصاب آسانسور حرفه ای باشند تا مشکلی پیش نیاید.متوجه شدیم که دوره آموزشی آسانسور لازم و ضروری است اما به دلیل پرهزینه بودن بسیاری از اشخاص از گذراندن دوره آموزشی صرف نظر خواهند کرد و همین باعث پایین آمدن کیفیت آسانسور است.افراد کمی قادر هستند که پا به پای صنعت آسانسور خود را به روز کنند یا با نوآوری صنعت آسانسور همراه باشند و به خاطر همین افراد علاقمند بیشتر در اولویت هستند.به خاطر ارزش قائل نشدن به آموزش فاصله بین توان و تخصص کمتر شده و فاصله به وجود آمده بسیار ناخوشایند است.

سلامت استفاده کنندگان آسانسور با سرویس کردن

سلامت اشخاص استفاده کننده از آسانسور به سرویس ونگهداری اسانسور مربوط است. تصمیم به انتخاب یک شرکت مناسب برای سرویس و نگهداری تصمیم سختی است چون سرویس و نگهداری باعث مستقل شدن شرکت از نصب خواهد شد.شرکت سرویس و تعمیرات آسانسور در همه سطح کشور ایران وجود دارد و شما بهتر است قبل از بستن قرارداد میزان کیفیت کارشان را بررسی کنید و سپس قرارداد ببندید  و آشنایی با شرکت های ارائه دهنده خدمات سرویس آسانسور باعث کمتر هزینه کردن شما خواهد شد.توجه داشته باشید که شرکتی که برای سرویس آسانسور خود در نظر گرفته اید دارای پروانه مجاز باشد زیرا شرکت های صلاحیت دارند که دارای پروانه مجاز فعالیت خود باشند و در زمان بستن قرارداد حتما پروانه مربوط به مونتاژ را ببینید.

سلامت استفاده کنندگان آسانسور با سرویس کردن

در مورد سرویس آسانسور بیشتر بدانیم

شروع حرکت آسانسور به وسیله استفاده کننده خواهد بود اما ایست آسانسور توسط آسانسور انجام خواهد شد لذا عملکرد درست و دقیق آسانسور اهمیت دارد. پس سرویس و نگهداری دستگاه آسانسور باید ماهانه، مرتب و حرفه ای باشد.زمانی که ایراد و نقصی باعث ناامنی آسانسور شود باید سریع ایراد برطرف شود و سرویس کردن باعث بیشتر شدن عمر دستگاه و کمتر شدن هزینه است.یکی از اجزای مهم تابلو فرمان برد است، برد کنترل و جابه جای را بر عهده دارد و اگر برد خراب شود برق مدار قطع و آسانسور خواهد ایستاد. وقتی برق قطع شود سرویسکار باید برد را عوض کند وقتی پل شود خطراتی مثل صدمه رسیدن به موتور و اشکال در حرکت آسانسور ایجاد خواهد شد.

دانستیم که سرویس کردن آسانسور مانع از هزینه های سنگین خواهد شد و بهتر است با برخی از مواردی که در مورد سرویس آسانسور به صورت ابهام وجود آشنا شوید.

 • هزینه سرویس

هزینه سرویس ونگهداری اسانسور بسته به نوع و تعداد ایست کردن آسانسور متفاوت است که توسط ارتباط متقاضی آسانسور با پشتیبانی مشخص خواهد شد.

 • زمان سرویس

زمان سرویس و نگهداری با توجه به نوع و استفاده آسانسور متفاوت است. در بیشتر واحدهای مسکونی که دارای آسانسور هستند حداقل 30 روز یک بار باید سرویس شوند اما در بعضی آسانسورها سرویس کردن باید بیشتر باشد چون کارکرد بیشتری دارد.برای مثال مجتمع های تجاری چون ترافیک بالایی دارند پس به سرویس ونگهداری اسانسور بیشتری نیاز دارند.

حفظ و نگهداری دستگاه آسانسور

 

حفظ و نگهداری دستگاه آسانسورآسانسور حتما باید سیستم اعلام ظرفیت داشته باشد چون رعایت کردن ظرفیت در حفظ و نگهداری آسانسور در اولویت است.زمانی که قصد وارد شدن به آسانسور را دارید روبرو در کابین بایستید و هرگز از کنار وارد نشوید. برای مطمئن شدن از میزان روشنایی آسانسور تصویر خود را در کابین ببینید.سعی کنید زمانی وارد آسانسور شوید که تنها نباشید ولی اگر تنها وارد آسانسور شدید و گیر افتادید سعی کنید زنگ خطر را بزنید تا برای کمک به شما بشتابند یا اگر نتوانستید زنگ خطر را بزنید با موبایل خود با دیگران تماس بگیرید.

خلاصه نکات مهم در مورد استفاده کردن از آسانسور به شرح موارد زیر است.

 • از وجود در روبرو آسانسور مطمئن شوید و همیشه رو به در بایستید.
 • در زمان گیر افتادن در آسانسور زنگ آسانسور را بزنید یا از گوشی برای کمک گرفتن استفاده کنید یا اگر نشد با صدای بلند دیگران را صدا بزنید و درخواست کمک از دیگران داشته باشید تا صدای شما را بشنوند و به کمک تان بیایند.