خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
1396/05/15 بدون نظر مقالات

رایج ترین خطاهای نصابان آسانسور نگرش به ایمنی کلان شهر تهران با تقدم رویکرد مهندسی نرم افزاری بر سخت افزاری
فاکتور های هزینه ، زمان ،‌ آموزش و تخصص ها ، فرهنگ سازی ،‌ مشارکت مردم و … در رویکرد نرم افزاری
رابطه مدیریت حوادث انسان ساخت و مدیریت بحران ( در ایران و جهان )
نفش مهم سازمانهای آتش نشانی و خدمات ایمنی در ایمنی شهرها با توجه به : حضور مستمر روزانه در حریق و حوادث – پایگاههای هر چند نا کافی – منافع انسانی کار آزموده و مجرب – وسایل و تجهیزات امدادی خطاهای رایج نصابان آسانسور

ارتباط سازمان آتش نشانی تهران با صنعت آسانسور:
۱- حضور مستمر برای ایمن سازی و نجات افراد و بررسی حوادث آسانسور
شامل : – محبوس شدن
– گیر کردن دست و پا یا بدن در قسمت بالای کابین آسانسور
– سقوط افراد در داخل چاهک یا روی کابین آسانسور
۲- مشارکت در تدوین آیین نامه ها و مقررات ساختمان سازی
۳- حضور پویا در جلسات تدوین استانداردها
۴- نظارت بر ایمنی آسانسور در ساختمانهای بلند
ارتباط سازمان آتش نشانی تهران با صنعت آسانسور
۱- حضور مستمر برای ایمن سازی و نجات افراد در حوادث آسانسور
شامل :
– محبوس شدن
– گیر کردن دست و پا یا بدن در قسمت بالای کابین آسانسور
– سقوط افراد در داخل چاهک یا روی کابین آسانسور
۲- مشارکت در تدوین آیین نامه ها و مقررات ساختمان سازی
۳- حضور پویا در جلسات تدوین استانداردها
۴- نظارت بر ایمنی آسانسور در ساختمانهای بلند ( صدور پروانه و پایان کار ساختمان )
معرفی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران
l بخش عملیات ( ارائه خدمات امدادی و اطفائی در حوادث و آتش سوزی ها)
l بخش آموزش (ارائه آموزش های عمومی رایگان به شهروندان ، آموزش های تخصصی و حرفه ای)
l بخش حفاظت و پیشگیری
۱- نظارت بر ایمنی ساختمانهای بلند و ساختمانهای کوتاه پر خطر و مهم
۲- نظارت بر ایمنی اماکن مختلف
۳- بررسی علل حریق و حوادث
۴- شرکت در کمیسیون های مختلف تدوین آیین نامه های ایمنی

طبق بررسی های انجام شده در برخی موارد بازرسان با ارزیابی آسانسور با خطاهای روبرو شده اند که از طرف نصابان آسانسور بوده است. در ادامه شما را با رایجترین خطاهای نصابان آسانسور آشنا خواهیم کرد.

رایجترین خطاها و اشتباهات نصابان آسانسور

نصابان آسانسور در قسمت های مختلفی از آسانسور در نصب خطا خواهند کرد که با برخی از خطاهای رایج در حین نصب شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد. امید است نصابان آسانسور با خواندن مقاله امروز بتوانند خطاهای خود را برطرف کنند و سطح خود را بالا ببرند.

رایجترین خطاها و اشتباهات نصابان آسانسور

 • عدم آشنایی با استاندارادهای مربوط به آسانسور

یکی از خطاهای که در زمان نصب آسانسور توسط نصابان آسانسور به وجود آمده است عدم رعایت استاندارد و تطابق نداشتن مراحل نصب با استانداردها وقت نصب کردن، مربوط به موتورخانه است.

برای به وجود نیامدن خطای گفته شده نصابان آسانسور باید نصب را در چند مرحله انجام دهند تا کیفیت عملکرد آسانسور پایین نیاید.

 • نداشتن گواهی

داشتن گواهی مربوط به مونتاژ در مراکز نصب آسانسور از بروز اشتباهات نصب جلوگیری خواهد کرد. اگر مرکز گواهی مونتاژ آسانسور را داشته باشد پس نصابان شرکت قادر به انجام طراحی آسانسور با نرم افزار و تهیه نقشه آسانسور هستند.

 • شرکت منتخب

شرکتی را که برای نصب انتخاب کرده اید از لحاظ صلاحیت مورد بررسی قرار دهید تا ضعف یا قوت عملکرد نصابان را متوجه شوید.

 • تطابق نداشتن چاه آسانسور

چاه آسانسور فضای حرکت کابین آسانسور با وزنه بوده که در خود کف، سقف و دیواره ها را جای داده است و چاهک که قسمتی از چاه آسانسور است.

علت تطابق نداشتن چاه آسانسور پوشیدن دیوارها با مواد غبارزا و اشتغال زا است. پس از موادی استفاده کنید که نسوز باشد و با خود غبار ایجاد نکند و پایداری مکانیکی داشته باشد.

 • وجود سوراخ در پوشش چاه آسانسور

چاه آسانسور نباید دارای سوراخ باشد و تنها محل های که چاه باید باز باشد محل قرار گرفتن در و دریچه ( تهویه هوا، خروج گاز و در نهایت سوراخ های فلکه ) است. پس فراموش نکنید که به جزء درهای کابین هیچ قسمت از چاه آسانسور نباید سوراخ داشته باشد.

 • صاف نبودن کف چاهک

چاهک آسانسور در پایین چاه قرار گرفته و کف چاهک باید تراز باشد به جزء قسمت های چون ضربه گیر، تجهیزات مکش آب در قسمت پایه ریل ها.

 • کلیدهای قارچی غیراستاندارد

کلیدهای قارچی را نباید بیرون و درون چاهک به صورت غیراستاندارد به کار برد. کلید چاهک باید در یک جای مشخص و ایمن نصب شود تا از بروز خطا جلوگیری شود.

 • لوله های غیراستاندارد در چاه آسانسور

از بیشترین خطاهای که توسط نصابان آسانسور رخ خواهد داد نصب لوله های غیرمرتبط در فضای چاه است که بر خلاف استانداردهای مربوط به چاه آسانسور است. چاه آسانسور فقط برای آسانسور ساخته شده نه ابزار دیگر و باید هر وسیله کنترلی را از چاه خارج کرد.

 • نصب چراغ در چاه آسانسور

نصب چراغ در چاه آسانسور توسط نصابان آسانسور به دلیل روشنایی چاه است و اکثر نصابان بدون داشتن آگاهی اقدام به نصب چراغ های تونلی کرده اند که اشتباه است. روشنایی چاه به وسیله یک منبع دائمی از برق فقط توسط لامپ های خاص امکان پذیر است.

 • تأمین نکردن نور چراغ از یک منبع مستقل

هر موتورخانه باید دارای یک کلید باشد و تغذیه مدارها باید به ترتیب زیر قطع شود.

رایجترین خطاها و اشتباهات نصابان آسانسور

نورکابین، پریز در سقف کابین، نور و پریز موتورخانه، نور چاه آسانسور، زنگ که هر کدام باید سیستم تغذیه ای مستقل داشته باشند.

 • نصب غیراستاندارد درها

درهای آسانسور باید با گذشت زمان شکل شان تغییر نکند یعنی مقاومت مکانیکی داشته باشند طوری که عملکرد مناسبی را داشته باشند.

 • به کار بردن شیشه غیراستاندارد

برخی نصابان به جای استفاده از شیشه های مخصوص از شیشه های عادی برای آسانسور استفاده خواهند کرد که کاری غیراستاندارد است و در مورد انتخاب شیشه ویژگی های چون مقاومت، ضخامت، مساحت و قطر شیشه را باید در نظر بگیرید.

 • عدم عملکرد درست درهای کابین

یکی دیگر از اشتباهات، تطابق نداشتن درهای آسانسور است که باعث عملکرد ناصحیح درها شده است. طراحی درها نباید خطری یا آسیبی را برای اشخاص به وجود بیاورد.

 • استفاده نکردن از دکمه باز کردن در

دکمه وسیله حفاظت در کابین است و غیرفعال کردن دکمه فقط باید برای رفع موانع باشد.

رایج ترین خطاهای نصابان آسانسور حال که متوجه شدید که بیشتر خطاهای رایج در نصب آسانسور مربوط به در و چاه آسانسور است ما به شما یک مرکز مناسب را برای تعمیر معرفی خواهیم کرد.شرکت فراز بام ماهان از شرکت های است که با نصابان ماهر خود توانسته درصد خطاهای نصابان را به کمترین میزان برساند و با خیال راحت نصب آسانسور خود را به مرکز نام برده شده بسپارید.

نگاهی اجمالی به خطاهای نصب دستگاه آسانسور

رایج ترین خطاهای نصابان آسانسور فرقی ندارد که آسانسور شما جدید یا قدیمی باشد بلکه علل مختلفی برای خرابی آسانسور وجود دارد. به هر حال اگر بازه زمانی خاصی را برای بررسی آانسور داشته باشید قادر به پیشگیری از خرابی و خطاهای زمان نصب خواهید بود.

نگاهی اجمالی به خطاهای نصب دستگاه آسانسور

فراموش نکنید که حفظ و بازرسی آسانسور مانع از خرابی و هزینه زیاد آسانسور و حتی کاهش مصرف انرژی خواهد شد.

اجرا و نصب آسانسور به صورت صحیح باعث کمتر شدن خرابی و هزینه تعمیرات خواهد شد که در ادامه به طور اجمالی برایتان توضیح خواهیم داد.

 • پوسیدگی شیار

شیارهای پوسیده باعث سایش طناب های خواهد شد و در نتیجه هم شیار و هم طناب در آسانسور مشکل ایجاد خواهد کرد.

 • قطعی برق

آسانسور از وسایلی است که با برق کار خواهد کرد و خرابی موتور و مشکلات مربوط به برق باید زیر نظر نصابان آسانسور در زمان نصب در نظر گرفته شود.

 • وجود آلاینده درون روغن

زمانی که سایش اتفاق بیفتد ذرات فلزی ریزی در درون روغن دیده می شود و به عبارتی آسانسور با مشکل روبرو شده است.

 • نقص بلبرینگ

نقص و مشکل یاتاقان به علت خرابی موتور است که باید جریان موتور متداول شود.

 • تنظیم غلط درایو

زمانی که موتور برقی به سایر قطعات متصل شود تراز کردن اهمیت پیدا خواهد کرد چرا که در صورت تراز نبودن باید منتظر پوسیده شدن آسانسور بود.

سخنی پایانی راجب حرفه ای بودن نصابان آسانسور

بیشتر مرگ و میر مربوط به آسانسورها ناشی از نصب کردن آسانسور است. علت های اشکال در نصب موارد مختلفی هستند که فقط توسط نصابان به وجود خواهد آمد.رایج ترین خطاهای نصابان آسانسورسخنی پایانی راجب حرفه ای بودن نصابان آسانسور

مشکل در عملکرد چرخیدن قرقره ها، نقص مکانیکی، خرابی درهاف نقص در سیم کشی، نقص در کنترل آسانسور، خطرات برقی و غیره همه و همه باعث خطرساز شدن آسانسور است.

همچنین سالانه افراد زیادی در آسانسور به دلیل اتفاقات ناخوشایند مربوط به آسانسور کشته خواهند شد و علاوه بر مرگ و میر خسارات مالی زیادی در نصب ناصحیح آسانسور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و نسبت به نصب و انتخاب یک نصاب ماهر و حرفه ای اهمیت داده شود.