خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو

امروزه با زیاد شدن خانه های دوبلکس نصب بالابر خانگی در کنار پله ضروری است. این موضوع به این علت است که نه تنها برای راحتی جابجایی افراد بین طبقات می باشد، ایمنی، کم صدا بودن موتور، عدم نیاز به تعمیرات و طول عمر بالا که دارد باعث می شود این محصول بسیار باکیفیت و مناسب یرای انواع خانه ها باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره بالابر خانگی آشنا شوید.

بالابر خانگی چیست؟

بالابر خانگی به ماشینی گفته می شود که برای حمل بار و انسان، یا انجام کار در ارتفاع جهت انتقال بار و … کاربرد دارد. بالابر های دارای کاربرد های مختلفی هستند که تفاوت های زیادی با بالا کشنده و جرثقیل ها دارند. امکان دارد با شنیدن نام بالابر به یاد وینج های ساختمانی که جهت بالا کشیدن مصالح ساختمانی به طبقات استفاده می شود بیوفتید ولی بالابر ها عوامل تعیین کننده ای همچون ظرفیت آنها، نوع کاربرد و نوع ساختار و مکانیزم خاص و… دارند.

بالابر خانگی و آسانسور برای ساختمان

برای نصب آسانسور و بالابر خانگی در ساختمان های چند طبقه با ارتفاع بیشتر از 7 متر اجباری شده است و برای طراحی و ساخت آن مکان مشخصی تعیین و تعریف نشده است و به راحتی در هر جای خانه نصب می شود. اما آسانسور برای یک ساختمان قدیمی هم امکان پذیر است نصب شود. یکی از مهم ترین فواید برای نصب بالابر خانگی این است که شما قادر هستید برای همیشه در آن خانه بمانید. در واقع شما می توانید در منزلی که آن را دوست دارید و در محله ای که در آن بزرگ شده اید و زندگی کرده اید، با نصب آسانسور و حل کردن مشکل پله در ساختمان های قدیمی خودتان از زندگی لذت ببرید.

انواع بالابر های خانگی

بالابرها به چهار دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: بالابر هیدرولیکی، بالابر زنجیری، بالابر کابلی، بالابر خانگی که امروز می خواهیم درباره بالابر خانگی صحبت کنیم.

بالابرهای زنجیری: در این نوع بالابر ها از ساختار و مکانیزم زنجیر و وینچ طراحی شده است و حرکت می کند. اگر در آن از ترمز های ضد سقوط و زنجیر های دوبل استفاده شود می تواند از ایمنی و امنیت بالایی برخوردار شود.

بالابرهای کابلی: در این مدل نیز مثل مدل زنجیری است و توسط کابل و وینچ طراحی شده است و به حرکت در می آید، استفاده از کابل های دوبل شده و ترمز های ضد سقوط می تواند کاربرد داشته باشد. همچنین در این نوع نیز استفاده از کابل های دوبل و ترمز های ضد سقوط می تواند کاربرد داشته باشد.

بالابر نفری: بالابر نفری نوعی بالابر است که به افراد قابلیت کار در ارتفاعات بالا و دسترسی و به تجهیزات را می دهد. انواع مختلف و متفاوتی از این بالابر ها وجود دارد که می توان بالابرها های آکاردئونی، بالابر های هیدرولیکی، بالابر های مفصلی، بالابر های ستونی، بالابر های تلسکوپی، بالابر های عمود بر و بالابر های عنکبوتی اشاره کرد. از بالابر های نفر بر برای جابجایی نفر و افراد استفاده می شود و می تواند در ابعاد مختلفی ساخته و نصب شود.

بالابر پله: در اکثر موارد این بالابر در ساختمان ها و خانه ها بیشتر استفاده می شود. این بالابر می تواند هم قابلیت جابه جایی بار و هم جابه جایی افراد را داشته باشد. برای مثال این مدل می تواند به گونه ای باشد که مانند صندلی نفر بر بر روی آن نشسته و به راحتی طبقات را طی کنید. این مدل بالابر ها اصولا برای بیماران یا سالمندان که مشکل بالا رفتن از پله را دارند مناسب است و برای جابه جایی آن ها بسیار کمک کننده می باشد.

بالابر ساختمانی

از بالابر های ساختمانی برای استفاده در ساختمان های ساخته شده یا حتی ساختمان های نیم ساخت استفاده می شود. بالابر ساختمانی دارای ابعاد متفاوتی است و می تواند دارای موتور های گوناگونی با قدرت های مختلفی باشد. به همین علت قیمت این نوع بالابر ها بستگی به ابعاد آنها، نوع و قدرت موتور های آنها بالا یا پایین باشد. تفاوت اصلی آسانسور ها با یکدیگر در این است که اعمال نیروی پیشران و چگونگی انتقال آن باشد. اگر بخواهیم آسانسور ها را از نظر نیروی محرک تقسیم بندی کنیم به چهار دسته تقسیم می شود که عبارتند از:آسانسور های هیدرولیکی، آسانسور های کششی، آسانسور های مغناطیسی و آسانسور های وینچی تقسیم می شوند.

بالابر خانگی هیدرولیکی: یکی از مشخصات روش و صریح این نوع بالابر خانگی، داشتن بدنه زیبا و در عین حال فوق العادی و بسیار محکم است. بالابر های خانگی هیدرولیک دارای مشخصات بسیاری می باشد. در اینجا چند مورد آنها را ذکر می کنیم:

 • این محصول دارای اتاقی مقاوم در برابر هر گونه رطوبت و تابش مستقیم نور آفتاب است که نگرانی برای نصب کابین در محیط بیرون و بدون سرپوش را ندارد.
 • این نوع بالابر قابلیت نصب در ساختمان های مسکونی و اداری را دارد و ویژه حمل و نقل افراد می باشد که مناسب فضای بیرون ساختمان بوده است و این امکان را می دهد که به راحتی بین طبقات تردد و عبور کنید.
 • از دیگر ویژگی های این بالابر کار کردن با برق تک فاز یا همان برق 220 ولت است که در صورت عدم وجود برق سه فاز دستگاه توسط سنسور های مخصوص و هوشمند به برق تک فاز موجود در ساختمان متصل می شود و شروع به حرکت می کند.
 • بالابر خانگی هیدرولیک بر خلاف نمونه دها موجود در بازار نیازی به مکانی برای نصب موتور خانه و داشتن چاله را ندارد. همین موضوع باعث تخریب کمتر ساختمان و نیاز به فضای کم جهت نصب بالابر و افزایش فضای مفید کابین است.
 • این بالابر دارای موتوری فوق العاده کم صدا می باشد که مزاحمت و صدایی برای افراد داخل ساختمان ایجاد نمی کند.کارکرد این بالابر به نحوی است که موقع حرکت نرم و آرام حرکت کرده و باعث تکان ناگهانی و لرزش دستگاه نمی شود.
 • دستگاه بالابر خانگی هیدرولیکی دارای ساختاری پیش ساخته است که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر اتصال پیدا می کنند و قابلیت انتقال از مکانی به مکان دیگر را دارا است.
 • از دیگر ویژگی های این دستگاه مجهز بودن دستگاه به سیستم ایمنی است که در نتیجه ایمنی بالایی برای استفاده کننده فراهم می باشد.

این دستگاه علاوه بر ایمنی بالا دارای سنسور های هوشمند برای فرود اضطراری می باشد که بدون تلف کردن وقت در صورت فرود اضطراری عمل فرود را انجام می دهد.

امروزه نیاز انسان به آسانسور ها در ساختمان یک نیاز بسیار مهم و اساسی می باشد که با وجود هزینه های زیاد که برای آسانسور خرج می کنند برخی مواقع انسان ها نمی توانند منزل مسکونی خود را ترک یا تعویض کنند. بالابر خانگی هیدرولیک با داشتن کابین از جنس آلومینیوم مقاوم در برابر هرگونه رطوبت و تابش مستقیم نور آفتاب می باشد و حجم آن کمتر و سبک برای بالا و پایین شدن است. این بالابر قابلیت نصب در ساختمان های مسکونی و اداری برای حمل افراد می باشد که هم در فضای بیرون و هم در فضای داخل نصب می شود. از دیگر ویژگی های این بالابر کار کردن با برق تک فاز یا همان برق 220 ولت است که در صورت عدم وجود برق سه فاز دستگاه توسط سنسور های مخصوص و هوشمند به برق تک فاز موجود در ساختمان متصل می شود و شروع به حرکت می کند. بالا بر هیدرولیکی قابلیت نصب در بیرون ساختمان, جلوی بالکن ها, بین راه پله ها, و… را دارد و در مقایسه با آسانسور قدرت بیشتری دارد.

بالابر خانگی هیدرولیک کابین شیشه ای

بالابر خانگی هیدرولیک تمام شیشه ای دارای ساختار و مکانیزمی است که تشکیل شده از سیستم کاملا هماهنگ با هیدرولیک و مکانیکی و الکترونیکی است. این نوع بالابر ظرفیت جابه جایی 300 کیلو گرم بار را در محدوده ای به طول 7 متر را دارد.به علاوه بازدهی بالا از زیبایی منحصر به فردی است. بالابر خانگی هیدرولیک شیشه ای همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است دارای کابینی زیبا با شیشه های نشکن و محکم که قابلیت نصب در خانه های دوبلکس، ساختمان های اداری، رستوران ها، فروشگاه ها، انبار ها، داروخانه ها، بانک ها، بیمارستان ها و مکان هایی که محدودیت فضا دارد نصب می شود.

 • اتصال از طریق ریل آسانسوری بسیار قوی
 • برخورداری از ایمنی بسیار بالا به جهت داشتن جک هیدرولیکی که همین امر سبب جلوگیری از سقوط کابین می شود
 • جلوگیری از خطر برق گرفتگی به دلیل برخورداری از ایمنی بالا
 • برخورداری از سیستم ایست اضطراری
 • برخورداری از سیستم برق فشار قوی هیدرولیکی
 • برخورداری از سیستم فرود اضطراری در هنگام قطعی برق
 • قابلیت نصب در ساختمان بدون نیاز به چاه آسانسور
 • حرکت یکنواخت و بدون شک و کم صدا بودن دستگاه
 • قابلیت نصب در فضاهای بدون استفاده و کم بهره
 • از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این بالابر کار کردن با برق تک فاز یا همان برق 220 ولت می باشد به این صورت که در صورت عدم وجود برق سه فاز دستگاه توسط سنسور هایی هوشمند به برق تک فاز موجود در ساختمان وصل و شروع به حرکت می نماید.

چرا باید در خانه هایمان بالابر خانگی نصب کنیم؟

شاید نصب بالابر خانگی یا آسانسور در خانه آن را به یک وسیله لوکس و مدرن تبدیل کند ولی کاربرد آن به مراتب بیشتر از یک وسیله ی لوکس با یک زرق و برق است. مسلما وجود یک بالابر خانگی یا آسانسور زیبایی خاصی به طراحی داخلی منزل شما بدهد ولی مزایای وجود آن در خانه بیشتر از زیبایی و طراحی منحصر به فرد آن است در اینجا با چند مورد این مزایا آشنا می شویم:

 • حمل و نقل سریع و راحت: حتما برای شما پیش می آید تا بخواهید تعدادی وسایل از طبقه ای به طبقه ای دیگر منتقل کنید و ممکن است این وسایل چند کیسه پلاستیک یا حتی وسایل سنگین و بزرگتری مثل مبلمان منزل باشد در هر صورت این وسیله به کار شما می آید و به شما برای حمل و نقل بار و افراد کمک زیادی می کند.
 • افزایش ایمنی خانه با نصب بالابر خانگی: پله بسیار خطرناک تر از آنچه شما تصور می کنید هستند و هرساله میلیون ها نفر بر اثر سقوط از پله مصدوم یا برخی کشته می شوند که این گونه اتفاقات در افراد سالمند یا کودکان رخ می دهد نصب یک بالابر خانگی به شما این امکان را می دهد که کودکانتان یا افراد سالمندی که در خانه شما زندگی می کنند حمل و نقل راحت و ایمن تری داشته باشند و از بروز این گونه اتفاقات خطرناک با نصب یک بالابر جلوگیری کرد. و همچنین این افراد از طریق پله ها دچار گمراهی می شوند ولی با نصب یک بالابر طبقه مورد نظر خود را انتخاب می کنند و به راحتی و آسانی به محل مورد نظر خود می رسند.
 • بالابر خانگی باعث افزایش ارزش ملک شما می شود: بدون شک و مسلما نصب یک بالابر خانگی نه تنها جلوه ی خاص و زیبایی به خانه شما می دهد بلکه باعث بالا رفتن قیمت منزل شما می شود که می تواند تا ده ها میلیون بالا باشد. اگر در این باره تجربه داشته باشید خودتان متوجه این قیمت ها می شوید.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.امیدواریم بیشتر با بالابر خانگی و نصب آن آشنا شده باشید و از آن استفاده کنید.